Trwa ładowanie...

Poznań. Obraźliwy napis na drzwiach kościoła

Na drzwiach kościoła pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego na poznańskiej Wildzie pojawił się wulgarny napis. Zdaniem proboszcza parafii jest to przejaw walki z wiarą i Kościołem.

Share
Poznań. Kościół Zmartwychwstania Pańskiego
Poznań. Kościół Zmartwychwstania PańskiegoŹródło: PAP
d2mgltb

Napis "kler to c...j" na drzwiach kościoła Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu został namalowany srebrną farbą w sprayu w nocy z 15 na 16 lutego. Ksiądz Stanisław Pankiwiecz, który jest proboszczem parafii, nie ma wątpliwości, że to przejaw nagonki na Kościół.

- Takie napisy są nie tylko w Poznaniu, ale w różnych częściach Polski. To napisy, które atakują Kościół i duchowieństwo. Myślę, że to jest - tak się wyrażę - teraz na czasie. To walka z Kościołem, z wiarą. To się nie skończyło, to nadal trwa - powiedział duchowny w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

d2mgltb

Sprawą wulgarnego napisu zajęła się już policja, która szuka sprawcy wandalizmu. Na razie jednak służby nie informują, jak zostanie zakwalifikowany ten czyn. Decyzja w tej sprawie ma zapaść po ustaleniu ewentualnego podejrzanego w sprawie.

Gużyński: "Nie mogąc polegać na Episkopacie zwołamy Kongres Katolików"

Poznań. Głośna parafia z Wildy

To nie pierwszy raz, kiedy media piszą o poznańskiej parafii Zmartwychwstania Pańskiego. W minionym roku Inspektorat Ochorny Środowiska nałożył na nią mandat za zbyt głośne dzwony. Wydawany przez nie dźwięk przekraczał dopuszczalne normy hałasu.

Po nałożeniu na parafię kar pieniężnej na jej stronach pojawił się komunikat o wyłączeniu dzwonów. "W wyniku całej zaistniałej sytuacji będziemy zmuszeni całkowicie wyłączyć dzwony, bo bardzo przeszkadzają niektórym naszym parafianom" - oznajmili administratorzy parafii.

d2mgltb

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2mgltb

Podziel się opinią

Share
d2mgltb
d2mgltb
Więcej tematów