Trwa ładowanie...

Poznań. Młody duchowny popełnił samobójstwo. Słowa byłego zakonnika szokują

Poznań - to tu rozegrał się dramat młodego duchownego. Ksiądz Marian K. w kościele św. Michała Archanioła przystąpił do spowiedzi, po czym w przedsionku poznańskiej świątyni popełnił samobójstwo. Do tej tragedii odniósł się ks. Michał Woźnicki. Były salezjanin, którego wydalono z zakonu, wypowiedział oburzające słowa.

Share
Ksiądz Michał Woźnicki
Ksiądz Michał Woźnicki Źródło: YouTube @W obronie Mszy Św. P-ń Wroniecka 9. Msza Trydencka
du5xlsd

Ksiądz Marian K. samobójstwo popełnił 20 stycznia. Chwilę wcześniej duchowny przystąpił do spowiedzi. Następnie poszedł do przedsionka kościoła i targnął się na swoje życie. Ciało odnalazła jedna z parafianek.

- W czasie spowiedzi nic nie wskazywało na to, że dzieje się coś złego. (...) Cały czas się teraz zastanawiam, czy mogłem zrobić coś, żeby temu zapobiec - powiedział ksiądz Eugeniusz Guździoł "Super Expressowi". Duchowny najprawdopodobniej był ostatnią osobą, z która rozmawiał ksiądz Marian K.

du5xlsd

Do tragedii młodego duchownego odniósł się ksiądz Michał Woźnicki. O tym duchownym jest głośno po tym, jak został on w 2018 roku wyrzucony z zakonu. Jednak to nie wszystkie jego kontrowersyjne zachowania.

Zobacz też: PiS. Politolog o losach Dworczyka. "Kandydat na następcę Kaczyńskiego"

Poznań. Samobójstwo młodego duchownego. Ks. Woźnicki zabrał głos

Ks. Woźnicki obraził Marylę Rodowicz, nazywając ją "spróchniałą matroną". W ubiegłym tygodniu "popularny" ksiądz skomentował także artykuł dziennikarza Piotra Żytnickiego z "Gazety Wyborczej". Duchowny w homofobiczny sposób odniósł się do orientacji redaktora. Jednak to nie wszystko. Pojawił się także antysemicki komentarz do tytułu publikacji Żytnickiego.

- Piotr Żytnicki z "Gazety Wyborczej" przyznał na jej łamach, że jest osobą o skłonnościach homoseksualnych i członkiem społeczności LGTB. (...) Więc takie osoby w gazecie żydowskiej dla Polaków zajmują się sprawami Kościoła - powiedział Woźnicki.

du5xlsd

Znany duchowny skomentował także tragedię ks. Mariana K., który popełnił samobójstwo. - Żył w gniewie bożym. - Od 50 lat, kapłani, sprawujący nową mszę, żyją w gniewie bożym - cytuje słowa ks. Woźnickiego "Super Express".

Jak przekazał tabloid, Woźnicki w swojej wypowiedzi odniósł się do abp Stanisława Gądeckiego. - Firmuje nierzymską wiarę i ma krew na rękach tego kapłana i każdego innego - powiedział Woźnicki. - Żaden katolik nie ma prawa się obwiesić, a tym bardziej ksiądz. Zagubione, biedne dziecko, głupi ksiądz. Do tego zabrudził jako proboszcz kościół - przekazał duchowny.

Źródło: Super Express

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
du5xlsd

Podziel się opinią

Share
du5xlsd
du5xlsd
Więcej tematów