Trwa ładowanie...

Poznań: makabryczny finał poszukiwań psa. Znaleziono jego głowę

Kundelek Franek dwa lata temu trafił do adopcji. Zaginął w tajemniczych okolicznościach na początku marca. W jego poszukiwania włączyły się tysiące internautów. 1 kwietnia odnaleziono odciątą głowę psa.

Share
Poznań: makabryczny finał poszukiwań psa. Znaleziono jego głowęŹródło: facebook.com/FundacjaKundelBury
d2fgdq7

Franek nie miał łatwego życia. Stracił zęby, był częściowo łysy. Mimo to dwa lata temu udało się dla niego znaleźć nowego właściciela. 10 marca pies jednak nagle zniknął: albo się zgubił, albo ktoś go ukradł.

W poszukiwania zaangażowała się Fundacja Pomocy Zwierzętom Kundel Bury w Pabianicach, która wciąż sprawowała nad psem opiekę poadopcyjną. Post organizacji, z prośbą o pomoc w odnalezieniu kundelka na charakterystycznych krzywych łapach, udostępniono ponad 2,5 tysiąca razy.

1 kwietnia, jak informuje wyborcza.pl, mężczyzna, który wybrał się na spacer z psem do Lasku Marcelińskiego w Poznaniu, znalazł odciętą psią głowę. Zakopał ją i wrócił do domu. Jednak po kilku godzinach natrafił na ogłoszenie fundacji ze zdjęciem Franka. Skontaktował się więc z wolontariuszami.

Ci wkrótce potwierdzili, że odnaleziona psia głowa należała do poszukiwanego kundelka. "Sprawa jest świeża, z dzisiaj - wskazują na to wszelkie znaki. Nie zostawimy tak tego. Zostało wszczęte postępowanie, powiadomiona jest policja. Szukamy tego bydlaka. Jeśli potrafił zrobić coś takiego psu, zrobi to też człowiekowi!!” - napisali wolontariusze na oficjalnym profilu fundacji na Facebooku.

Do godziny 12 we wtorek post ten udostępniło już blisko 5 tysięcy internautów.

d2fgdq7

W poszukiwania sprawcy zaangażowała się nie tylko fundacja i internauci, ale także policja i prokuratura.

- Dzisiaj przeprowadzane będą czynności z osobami, które odnalazły głowę psa, a także z osobami, do których najprawdopodobniej ten pies należał - powiedziała PAP mł. asp. Patrycja Banaszak z KMP w Poznaniu. Dodała, że sprawa trafiła także do prokuratury. - To prokuratura podejmie też decyzję z jakiego artykułu będzie to postępowanie prowadzone - wyjaśniła Banaszak.

Źródło: wyborcza.pl, rmf24.pl

d2fgdq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fgdq7
d2fgdq7
Więcej tematów