Trwa ładowanie...

Poznań. Jeden z uczestników maratonu zasłabł. Nie udało się go uratować

W czasie 18. Poznań Maraton, który odbył się w niedzielę zmarł jeden z uczestników sportowej imprezy. Jak informują organizatorzy to drugi taki przypadek w historii tego maratonu.
Share
Niestety nie wszystkim uczestnikom udało się ukończyć maraton.
Niestety nie wszystkim uczestnikom udało się ukończyć maraton.Źródło: PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk
dms2x1i

Podczas niedzielnego, w którym uczestniczyło ponad 6,5 tysiąca biegaczy, doszło do tragedii - jeden z biegaczy zasłabł ok. dwóch kilometrów przed metą. Pomimo szybkiej reakcji służb medycznych zabezpieczających imprezę, nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł. W tej chwili policja i prokuratura badają okoliczności wypadku.

Jak poinformowała rzecznik zawodów Monika Prendke, zawodnicy startując w maratonie, nie muszą przedstawiać badań lekarskich czy oświadczeń dotyczących stanu zdrowia.

To już drugi przypadek śmierci biegacza w historii poznańskiego maratonu. Pierwszy miał miejsce pięć lat temu, kiedy na trasie 13. edycji tego sportowego wydarzenia zmarł 37-letni mężczyzna.

W zawodach triumfowali Ukrainiec Mykoła Juchimczuk oraz Japonka Haruna Takada. Bieg ukończyło 6378 zawodników. Organizatorzy poinformowali że to rekordowa frekwencja.

dms2x1i

Podziel się opinią

Share
dms2x1i
dms2x1i
Więcej tematów