Trwa ładowanie...
dy3cvhr

Poznań dopłaca firmom, które przyjmą studentów na staż

• Oferta jest skierowana do firm, które stawiają na innowacje
• Miasto wypłaca stypendia pokrywające koszty półrocznego stażu
• Po jego zakończeniu firma musi zatrudnić stażystę przynajmniej na rok
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poznań dopłaca firmom, które przyjmą studentów na staż
(Fotolia)
dy3cvhr

Władze Poznania starają się umożliwić młodym ludziom zdobywanie doświadczenia i jak najszybsze znalezienie swojej pierwszej pracy. Aby zachęcić firmy do przyjmowania studentów na staże i oferowania im miejsc pracy mimo młodego wieku i niewielkiego doświadczenia, dwa razy w roku (w marcu i październiku) miasto przyznaje specjalne stypendia. Mają być one dla inwestorów zachętą do podejmowania w Poznaniu inwestycji o charakterze innowacyjnym, zwłaszcza w sektorze usług nowoczesnych, ale też produkcyjnym. Oferta skierowana jest zwłaszcza dla przedstawicieli takich branż jak centra usług wspólnych, IT, usług outsourcingowych czy R&D.

Stypendium przyznawane jest na sześć miesięcy i wypłacane jednorazowo. Ma być przeznaczone na całkowite lub częściowe pokrycie kosztów stażu w kraju lub za granicą, w szczególności: koszty szkolenia, podróży, utrzymania, zakwaterowania. O wysokości stypendium decyduje prezydent miasta, biorąc pod uwagę dostępne środki, liczbę zgłoszeń i przedstawiony kosztorys stażu.

Firma, której zostanie przyznane stypendium, jest zobowiązana, aby po zakończeniu stażu zatrudnić jego uczestnika na okres przynajmniej roku. Jeżeli pracodawca nie uzna stażysty za właściwego kandydata do pracy, ma obowiązek zatrudnić inną osobę i utrzymać to miejsce pracy minimum przez 12 miesięcy.

Firmy zainteresowane ubieganiem się o stypendia dla stażystów więcej informacji mogą uzyskać w Biurze Obsługi Inwestorów u Katarzyny Sobocińskiej – tel. 61 8785404, e-mail: katarzyna_sobocinska@um.poznan.pl.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dy3cvhr

Podziel się opinią

Share
dy3cvhr
dy3cvhr
Więcej tematów