Trwa ładowanie...

Poznań. Były wicedyrektor poznańskiego aresztu skazany za molestowanie

Były wicedyrektor aresztu w Poznaniu usłyszał wyrok za molestowanie pracownic zakładu. Sąd nałożył na niego grzywnę oraz nakazał wypłatę zadośćuczynienia poszkodowanym kobietom.
Share
Poznań. Były wicedyrektor poznańskiego aresztu skazany za molestowanie
Poznań. Były wicedyrektor poznańskiego aresztu skazany za molestowanieŹródło: PAP
d3bli94

Wyrok Sądu Okręgowego w Poznaniu jest potwierdzeniem wrześniowej decyzji sądu pierwszej instancji w tej sprawie,. Wojciech D. został uznany winnym molestowania seksualnego. Wyrok jest zwieńczeniem śledztwa wszczętego w kwietniu 2019 roku.

"W obu wyrokach uznano winę Wojciecha D. Za molestowanie seksualne został skazany na grzywnę w wysokości 5 tys. zł. Musi także zapłacić po 1,5 tys. zł zadośćuczynienia każdej z sześciu molestowanych kobiet. Oprócz tego dostał czteroletni zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk. Sprawa doprowadziła wcześniej do jego odejścia z poznańskiego Aresztu Śledczego oraz ze struktur więziennictwa" - relacjonuje "Głos Wielkopolski"

Przypadki molestowania zgłosiła jedna z ofiar Wojciecha D. Po tym zgłoszeniu niezwłocznie podjęta została decyzja o skierowaniu sprawy do komisji ds. relacji w środowisku służby i pracy. Wicedyrektor aresztu został natychmiast odwołany ze stanowiska.

d3bli94

Mężczyzna przed sądem nie przyznawał się do winy i twierdził, że jego zachowanie względem pracownic zakładu nie miało podtekstu seksualnego.

Donald Tusk po raz kolejny uderzył w rządzących. Jest odpowiedź z PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bli94

Podziel się opinią

Share
d3bli94
d3bli94
Więcej tematów