Trwa ładowanie...
21-08-2014 05:20

Pożar składowiska opon w Buszycach. Zablokowana droga krajowa nr 94

Do wieczora może być nieprzejezdna droga krajowa nr 94 na trasie Opole - Brzeg w związku z pożarem składowiska opon w miejscowości Buszyce w pow. brzeskim (Opolskie). Policja wyznaczyła objazdy przez Lewin Brzeski lub autostradę A4.

Share
Pożar składowiska opon w Buszycach. Zablokowana droga krajowa nr 94Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d1jo0bh

Według straży pożarnej utrudnienia dla kierowców będą długotrwałe, bo akcja gaszenia i dogaszania składowiska może potrwać jeszcze kilkanaście do kilkudziesięciu godzin. Rzecznik komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej Adam Janiuk zapewnił, że w godzinach porannych pożar udało się opanować, tak, by się nie rozprzestrzeniał.

Jak poinformował dyżurny stanowiska kierowania opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej kpt. Krzysztof Letki, pożar zaczął się przed godz. 2 w nocy i objął połowę powierzchni składowiska, którego wymiary wynoszą 60 na 100 metrów.

W jego gaszeniu w godzinach przedpołudniowych brało udział 28 jednostek straży, łącznie ok. stu strażaków. Poszkodowana została jedna osoba - strażak, który zasłabł w czasie akcji.

d1jo0bh

- Nie było konieczności ewakuowania okolicznych mieszkańców, bo najbliższe zabudowania znajdują się kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia - dodał Letki.

Pytany o przyczyny pożaru Janiuk zaznaczył, że będzie to ustalać policja. Strażacy stwierdzili jednak, że w miejscu, w którym pojawił się ogień, nie było żadnych urządzeń elektrycznych czy mechanicznych.

Rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu Marzena Grzegorczyk wyjaśniła, że policyjni technicy wkroczą na skład opon dopiero wtedy, gdy akcję gaszenia zakończą strażacy. Dodała, że policjanci są również na miejscu pożaru - zabezpieczają teren i kierują objazdami.

Miejscowość Buszyce znajduje się na trasie między Opolem a Brzegiem, w kierunku woj. dolnośląskiego.

d1jo0bh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jo0bh
d1jo0bh
Więcej tematów