Trwa ładowanie...
d3xsyl9

Pożar katedry Notre Dame. Zaskakujące odkrycie na dachu

Cały świat żyje od poniedziałku tragicznym pożarem Notre Dame. Pojawia się coraz więcej informacji na ten temat. Niektóre są zaskakujące. Okazuje się, że dach katedry miał swoich lokatorów, którzy ocaleli po pożarze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katedra Notre Dame. Ocalały pszczoły na dachu
Katedra Notre Dame. Ocalały pszczoły na dachu (East News)
d3xsyl9

Pożar w katedrze Notre Dame wybuchł w poniedziałek wieczorem. Sygnał o pojawieniu się ognia straż pożarna otrzymała w poniedziałek o godzinie 18.50. Okazuje się, że alarm przeciwpożarowy w katedrze uruchomił się dwa razy. Za pierwszym razem robotnicy, w tym strażak pracujący tam na stałe, poszli sprawdzić miejsca pod dachem, ale niczego niepokojącego nie zauważyli. Za drugim razem było już za późno, ponieważ ogień był zbyt silny.

Ogień opanowano ok. godziny 3 nad ranem we wtorek, ale o ugaszeniu pożaru strażacy mówili dopiero po 10 rano.

Runęła iglica, zawalił się dach. Straty są ogromne. Strażakom na szczęście udało się ocalić strukturę budowli. Uratowano także większość najcenniejszych relikwii i dzieł sztuki.

d3xsyl9

Jak informuje TVN24, po pożarze ocalały także pszczoły, które żyły na dachu Notre Dame.

- Kiedy pszczoły wyczuwają ogień i dym, bronią swojej królowej i miodu. Ten gatunek, czyli pszczoła miodna, nie opuszcza swojego ula - powiedział Nicolas Géant, pszczelarz z katedry Notre Dame.

Pszczoły mieszkają na dachu katedry od 2013 roku w trzech ulach. W sumie jest ich ok. 180 tys. Obawiano się, że nie przetrwały tragedii. Jednak Géant poinformował, że płomienie nie dosięgnęły uli.

Rzecznik katedry potwierdził, że pszczoły wchodzą i wychodzą z uli.

d3xsyl9

Źródło: East News

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d3xsyl9

Podziel się opinią

Share

d3xsyl9

d3xsyl9
d3xsyl9
Więcej tematów