Trwa ładowanie...
d3e55k9

Powstanie warszawskie. Politycy Ziobry atakują ambasadę Niemiec ws. zniszczenia stolicy

Z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego ambasada Niemiec złożyła kwiaty pod pomnikiem w Warszawie. Politycy Solidarnej Polski zaczęli atakować przedstawicieli Niemiec. "Bukiet kwiatów - koszt 150 zł. Zniszczenie Warszawy - koszt 45,3 mld dolarów" – napisał radny Dariusz Matecki, domagając się odszkodowania od Niemiec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dariusz Matecki z Solidarnej Polski
Dariusz Matecki z Solidarnej Polski (PAP)
d3e55k9

"Na znak głębokiego bólu i wstydu z powodu okrutnych zbrodni niemieckiego okupanta w walce z ludnością Warszawy podczas Powstania Warszawskiego Ambasada Niemiec opuściła dziś flagi do połowy masztu. Chargé dʼaffaires Ambasady złożył kwiaty pod pomnikiem" – napisała na Twitterze Ambasada Niemiec.

Nie spodobało się to politykom Solidarnej Polski. Radny ze Szczecina Dariusz Matecki wytknął, że bukiet kwiaty pod pomnikiem to nic w porównaniu z kosztami zniszczenia Warszawy. "Bukiet kwiatów - koszt 150 zł. Zniszczenie Warszawy - koszt 45,3 mld dolarów" – napisał.

I dodał: "Niemcy do dziś nie zapłaciły za swoje zbrodnie. Do dziś Polska nie otrzymała reparacji za śmierć milionów naszych obywateli i fizyczne unicestwienie między innymi stolicy. Niemiecka dyplomacja milczy. A może zapłata za te zbrodnie powinna zostać wniesiona na forum UE?".

d3e55k9

Wtórował mu partyjny kolega Janusz Kowalski. "Przyjęta przez aklamację uchwała Sejmu z 10 września 2004 r. zobowiązuje rząd do podjęcia działań w sprawie reparacji za zniszczenie przez Niemcy polskiego państwa w czasie wojny. Zapytam się pana premiera formalnie jako poseł o planowane działania" – napisał na Twitterze wiceminister z Solidarnej Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Paweł Rabiej o rozmowie z lekarzami. "To paskudna śmierć, jakbyśmy się topili"

d3e55k9

Podziel się opinią

Share
d3e55k9
d3e55k9
Więcej tematów