Trwa ładowanie...

Powstanie Warszawskie. Godzina "W" w Warszawie. Zapraszamy na relację na żywo

Jak co roku o godzinie 17 w stolicy oraz w innych miastach Polski zawyją syreny alarmowe. To tzw. godzina "W", upamiętniająca moment wybuchu Powstania. Na ulicach zatrzymują się samochody, przechodnie zatrzymują się w hołdzie powstańcom.

d27411g
d27411g

Widok na centrum Warszawy z 50. piętra apartamentowca Złota 44. Projekt realizowany wraz z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

Źródło: WP

Powstanie Warszawskie. Hołd przed pomnikiem Gloria Victis

Równolegle na Wojskowych Powązkach przedstawiciele władz państwowych oraz miasta oddali hołd poległym Powstańcom przed pomnikiem Gloria Victis. - Stojąc w zadumie przy pomniku Gloria Victis, obejmujemy pamięcią, miłością i modlitwą poległych i zmarłych uczestników wolnościowego zrywu. Oddajemy cześć zwyciężonym, lecz niepokonanym - mówił bp polowy WP Józef Guzdek.

d27411g

- Jesteście dla nas wzorem do naśladowania. Wasz heroiczny czyn utwierdza nas w przekonaniu, że naród, który był do tego zdolny, może być pewny, że nigdy nie zginie - dodał duchowny. Udział w uroczystości wzięli m.in.: prezydent RP Andrzej Duda, szef rządu Mateusz Morawiecki oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Hołd Powstańcom oddano w wielu miastach Polski, m.in. w Krakowie.

Źródło: WP
d27411g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27411g
Więcej tematów