Trwa ładowanie...

Powstanie Warszawskie – 1 sierpnia. Niemcy opuszczają flagi na znak wstydu i żałoby oraz uczczenia pamięci tysięcy ofiar Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie – 1 sierpnia. Niemcy chcą uczcić pamięć ofiar. Opuścili flagi na znak wstydu oraz żałoby. Zdaniem ambasador przekazywanie pamięci o zbrodniach niemieckich jest obowiązkiem dla przyszłych pokoleń.

Share
Powstanie Warszawskie – 1 sierpnia. Niemcy opuszczają flagi na znak wstydu i żałoby oraz uczczenia pamięci tysięcy ofiar Powstania Warszawskiego
Źródło: PAP
dkov8jz

Powstanie Warszawskie - 1 sierpnia

Dziś obchodzimy 75. Rocznicę Powstania Warszawskiego. Z tej okazji ambasador Niemiec w Polsce, Rolf Nikiel, zamieścił na Twitterze poruszający wpis. Flagi zostały opuszczone na znak żałoby i wstydu oraz uczczenia pamięci tysięcy ofiar Powstania Warszawskiego.

O rocznicy Powstania Warszawskiego wspomniała również Georgette Mosbacher, ambasador USA. Na Twitterze nawiązała do słów Donalda Trumpa, który podczas ostatniej wizyty w Polsce w 2017 roku oddał cześć poświęceniu Polaków i podkreślił, że zawsze będzie pamiętać o naszej walce o Polskę i Wolność.

Powstanie Warszawskie – straty

Przypominamy, że Powstanie Warszawskie, zostało zorganizowane w przez Armię Krajową, połączone z ujawnieniem się i oficjalną działalnością najwyższych struktur Polskiego Państwa Podziemnego. W trakcie dwumiesięcznych walk o niepodległość, straty polskich wojsk wyniosły ok. 16 tys. zabitych i zaginionych, 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli. W wyniku nalotów, ostrzału artyleryjskiego, ciężkich warunków bytowych oraz masakr urządzanych przez oddziały niemieckie zginęło od 150 tys. do 200 tys. cywilnych mieszkańców stolicy.

dkov8jz

Podziel się opinią

Share
dkov8jz
dkov8jz
Więcej tematów