Trwa ładowanie...
d3k68wl

Powstanie "Kler 2"? Producenci z Włoch zainteresowani, ogromny budżet

Doniesienia o sukcesie filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego dotarły do zagranicznych producentów, którzy chcieliby wyprodukować drugą część. Najbardziej zainteresowani są Włosi, którzy chcą osadzić fabułę "Kleru 2" w Watykanie i przygotować budżet na kilkadziesiąt milionów euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstanie "Kler 2"? Producenci z Włoch zainteresowani, ogromny budżet
Powstanie "Kler 2"? Producenci z Włoch zainteresowani, ogromny budżet (Materiały prasowe)
d3k68wl

Potencjalni producenci drugiej części "Kleru" zakładają, że film będzie miał charakter przynajmniej europejski. Akcja "Kleru 2" ma rozgrywać się w Watykanie. Opisane mają zostać wszystkie ciemne strony Stolicy Apostolskiej. - Sytuacja jest o tyle łatwiejsza, że jeden z bohaterów wyjeżdża właśnie do Watykanu, więc teoretycznie można sobie wyobrazić kontynuację jego wątku w warunkach watykańskich - wyjaśniła Ilona Łepkowska, scenarzystka filmowa i serialowa.

Włosi chcą przeznaczyć na wyprodukowanie filmu 20 milionów euro. To aż ośmiokrotnie więcej niż wynosił budżet na pierwszą część (10 milionów złotych.

Film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego wywołał ogromne poruszenie. W polskich kinach obejrzało już pięć milionów osób. Tym samym produkcja zarobiła już 103 miliony złotych. Na kinowych ekranach "Kler" pojawił się także w Austrii, Niemczech, Belgii, Holandii, Luksemburgu, Danii, Islandii, Norwegii, Szwecji, Kanadzie i USA. Tam też zbiera dobre recenzje. W marcu ma być dostępny w serwisie Showmax.

d3k68wl

Podziel się opinią

Share
d3k68wl
d3k68wl
Więcej tematów