Trwa ładowanie...

Powstała specjalna mapa Wrocławia. Dźwięki całego miasta w jednym miejscu

Powstała właśnie Dźwiękowa Mapa Wrocławia. Teraz bez wychodzenia z domu będzie można poczuć się jak na nadodrzańskich bulwarach lub na Ostrowie Tumskim.

Share
Powstała specjalna mapa Wrocławia. Dźwięki całego miasta w jednym miejscu
Źródło: WP.PL, Fot: Michał Dzierżak
d37mm8x

Na Dźwiękowej Mapie Wrocławia można usłyszeć już ponad 100 nagrań z najróżniejszych rejonów miasta. Dzięki niej, bez ruszania się z domu, możemy poczuć się jak we wrocławskim zoo, pod katedrą na Ostrowie Tumskim czy na dworcu kolejowym - posłuchamy odgłosów wydawanych przez słonia indyjskiego, bicia dzwonów katedralnych lub zapowiedzi przyjeżdżających do Wrocławia pociągów.

Oprócz codziennej „muzyki” wrocławskich ulic, dzięki mapie dźwiękowej możemy posłuchać np. jak kończył swoje istnienie młyn Sułkowice czy co skandowali rosyjscy kibice, którzy przyjechali w 2012 r. do Wrocławia.

d37mm8x

Obecnie projektem zajmuje się sześć osób. Pomysł na dźwiękową mapę miasta narodził się w 2010 r. w głowach Olgi Kaniewskiej i Andrzeja Kopera. Projekt realizuje sztukę tzw. field recordingu, łączenia brzmienia i miejsca, co pozwala na utworzenie swoistej dźwiękowej kartografii.

Dźwiękową Mapę Wrocławia może tworzyć każdy. Wystarczy zarejestrować się i przesyłać nagrania na stronę projektu. Dotychczasowe dźwięki miasta można usłyszeć na stronie http://dzwiekowamapa.pl

d37mm8x

Podziel się opinią

Share
d37mm8x
d37mm8x
Więcej tematów