Trwa ładowanie...
dprtq4e

Powstała lista Polaków, którzy są pod wpływem Rosji

Political Capital Institute opublikował raport “The Weaponization of Culture: Kremlin’s traditional agenda and the export of values to Central Europe”. Znajdziemy w nim m.in. listę nazwisk Polaków, którzy są pod bezpośrednim lub pośrednim wpływem Rosji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstała lista Polaków, którzy są pod wpływem Rosji
(EPA/PAP)
dprtq4e

Według Political Capital Institute do osób, na które Rosja wywiera bezpośredni wpływ, należą: Mateusz Piskorski, Konrad Rękas, Jacek Kamiński, Jan Engelgard, Bartosz Begier, Zbigniew Bereza, Józef Bryll, Jerzy Smoliński, Aldona Michalak, Janusz Korwin-Mikke i Sylwester Chruszcz.

Witold Tumanowicz, Artur Zawisza, Adam Andruszkiewicz, Adam Małecki, Bartosz Berk, Krzysztof Bosak i Robert Winnicki zostali uznani z kolei za Polaków, na których Rosja wywiera pośredni wpływ.

Dlaczego akurat te nazwiska? Wymienione w raporcie osoby pojawiały się na wydarzeniach organizowanych przez prorosyjskie podmioty. Polacy „pod wpływem” Rosjan to również ci, w wypowiedziach których usłyszeć można rosyjską propagandę, a ich opinie cytowane są przez rosyjskie media.

dprtq4e

Janusz Korwin-Mikke na przykład w swoich wypowiedziach gloryfikuje Putina i jego imperialistyczną politykę w kontekście bezpieczeństwa Polski. Sugerował też, by Polska nie włączała się w wojnę z Ukrainą. Mimo tego, że jest pobocznym politykiem (jest członkiem Parlamentu Europejskiego), z powodu swoich prorosyjskich przekonań, często pojawia się w rosyjskich mediach – czytamy w dokumencie.

O publikacji Political Capital Institute poinformował na swoim twitterowym profilu przewodniczący Młodych Nowoczesnych Adam Kądziela. Zwrócił uwagę, że na liście Polaków będących „pod wpływem” Rosji są „patrioci z prawej strony”.

dprtq4e

Podziel się opinią

Share
dprtq4e
dprtq4e
Więcej tematów