Trwa ładowanie...
d165rqz

Powstaje Narodowy Instytut Chorób Układu Krążenia

W Aninie i Międzylesiu pod Warszawą powstaje Narodowy Instytut Chorób Układu Krążenia. We wtorek podpisano list intencyjny dotyczący udostępnienia na potrzeby instytutu dwóch bloków centralnego szpitala kolejowego w Międzylesiu.

d165rqz
d165rqz

Rząd zdecydował, że Narodowy Instytut Chorób Układu Krążenia powstanie na bazie Instytutu Kardiologii jeszcze w tym roku.

Instytut powstaje z inicjatywy ministra zdrowia, który zapowiedział utworzenie czterech Narodowych Instytutów Zdrowia. Dyrektorem placówki został profesor Zbigniew Religa, dyrektor Centrum Kardiologii.

Głównym celem Narodowego Instytutu jest rozwój polskiej kardiologii i kardiochirurgii oraz zwalczanie chorób układu krążenia. Placówka zajmie się między innymi prowadzeniem badań naukowych, opracowywaniem standardów diagnostyczno-leczniczych w zakresie kardiologii oraz przygotowywaniem i realizacją programów zwalczania chorób serca i profilaktyką chorób układu krążenia.

W uroczystości podpisania listu intencyjnego, który stwarza lepsze warunki do powstania Narodowego Instytutu wzięły udział władze województwa mazowieckiego, przedstawiciela Ministerstwa Zdrowia i parlamentu. Placówka będzie służyć nie tylko mieszkańcom Mazowsza, ale także chorym z całej Polski. (and)

d165rqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d165rqz
Więcej tematów