Trwa ładowanie...
10-01-2007 15:40

Powstaje krótki film o dziecięcych latach Jana Pawła II

10-minutowy film animowany o roboczym tytule "Za rękę", którego inspiracją są dziecięce lata Karola Wojtyły, powstaje w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Filmik powinien powstać do końca bieżącego roku - dowiedziała się w SFR.

Powstaje krótki film o dziecięcych latach Jana Pawła IIŹródło: AFP
d3ftcm0
d3ftcm0

Pomysłodawczynią filmu jest Anna Kaszuba-Dębska, która zajęła się także opracowaniem plastycznym, animacją i reżyserią. Scenariusz napisała wspólnie z Justyną Kiliańczyk-Ziębą. Oprawą muzyczną zajęła się Anna Maria Jopek.

Animacja przybliża przygody dwóch braci z Krakowa oraz obrazy z dzieciństwa Karola Wojtyły. Akcja filmu toczy się w dwóch płaszczyznach czasowych. Współcześnie opowieść dzieje się w krakowskiej kamienicy przy ulicy Felicjanek, gdzie mieszkał podczas niemieckiej okupacji późniejszy papież Jan Paweł II. Tam mieszkają bracia Janek i Paweł. Ich przygody przeplatane są retrospekcjami z wadowickich czasów Wojtyły.

Dyrektor Studia Filmów Rysunkowych Zdzisław Kudła powiedział, że na razie powstał scenariusz tylko jednego filmu. Będzie on swoistym pilotem, gdyż autorki mają nadzieję, że w przyszłości powstanie serial z przygodami Janka i Pawła.

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

d3ftcm0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ftcm0
Więcej tematów