Trwa ładowanie...
d2tu95b

Powrót eboli. Dziewięć osób nie żyje

Ebola wraca do Demokratycznej Republiki Konga. W ostatnim tygodniu zmarło dziewięć osób, ponad 40 może być zarażonych. Walkę z wirusem utrudniają działania wojenne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powrót eboli do Demokratycznej Republiki Konga
Powrót eboli do Demokratycznej Republiki Konga (East News)
d2tu95b

Epidemia opanowała prowincję Kiwu Północne. Otrzymano sygnały o 43 możliwych przypadkach zachorowań. 16 z nich zostało potwierdzonych, pozostałe są nadal monitorowane. Ponadto w 46 przypadkach podejrzewa się zachorowanie na gorączkę krwotoczną.

Swoją pomoc zaoferował już Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Do Demokratycznej Republiki Konga zostało wysłanych 19 wykwalifikowanych osób. Wsparcie walki z epidemią utrudniają trwające na miejscu działania wojenne pomiędzy partyzantami, a armią rządową.

Obecny wybuch epidemii jest jedenastym odnotowanym w DRK od 1976 r. Poprzedni miał miejsce w maju. W ciągu miesiąca zmarło 33 osoby. Eksperymentalną szczepionkę podano ponad 3300 mieszkańcom.

Wirusem eboli można zarazić się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi lub zwierząt. Nie przenosi się droga kropelkową ani płciową. Jest w stanie przetrwać w organizmie nosiciela do roku.

d2tu95b

Podziel się opinią

Share

d2tu95b

d2tu95b
Więcej tematów