Trwa ładowanie...
d1bl1bw

Powrót eboli. Dziewięć osób nie żyje

Ebola wraca do Demokratycznej Republiki Konga. W ostatnim tygodniu zmarło dziewięć osób, ponad 40 może być zarażonych. Walkę z wirusem utrudniają działania wojenne.
Share
Powrót eboli do Demokratycznej Republiki Konga
Powrót eboli do Demokratycznej Republiki KongaŹródło: East News
d1bl1bw

Epidemia opanowała prowincję Kiwu Północne. Otrzymano sygnały o 43 możliwych przypadkach zachorowań. 16 z nich zostało potwierdzonych, pozostałe są nadal monitorowane. Ponadto w 46 przypadkach podejrzewa się zachorowanie na gorączkę krwotoczną.

Swoją pomoc zaoferował już Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Do Demokratycznej Republiki Konga zostało wysłanych 19 wykwalifikowanych osób. Wsparcie walki z epidemią utrudniają trwające na miejscu działania wojenne pomiędzy partyzantami, a armią rządową.

Obecny wybuch epidemii jest jedenastym odnotowanym w DRK od 1976 r. Poprzedni miał miejsce w maju. W ciągu miesiąca zmarło 33 osoby. Eksperymentalną szczepionkę podano ponad 3300 mieszkańcom.

Wirusem eboli można zarazić się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi lub zwierząt. Nie przenosi się droga kropelkową ani płciową. Jest w stanie przetrwać w organizmie nosiciela do roku.

d1bl1bw

Podziel się opinią

Share
d1bl1bw
d1bl1bw
Więcej tematów