Trwa ładowanie...

Powrót eboli. Dziewięć osób nie żyje

Ebola wraca do Demokratycznej Republiki Konga. W ostatnim tygodniu zmarło dziewięć osób, ponad 40 może być zarażonych. Walkę z wirusem utrudniają działania wojenne.

Powrót eboli. Dziewięć osób nie żyjeŹródło: East News
d39x35z
d39x35z

Epidemia opanowała prowincję Kiwu Północne. Otrzymano sygnały o 43 możliwych przypadkach zachorowań. 16 z nich zostało potwierdzonych, pozostałe są nadal monitorowane. Ponadto w 46 przypadkach podejrzewa się zachorowanie na gorączkę krwotoczną.

Swoją pomoc zaoferował już Międzynarodowy Czerwony Krzyż. Do Demokratycznej Republiki Konga zostało wysłanych 19 wykwalifikowanych osób. Wsparcie walki z epidemią utrudniają trwające na miejscu działania wojenne pomiędzy partyzantami, a armią rządową.

Obecny wybuch epidemii jest jedenastym odnotowanym w DRK od 1976 r. Poprzedni miał miejsce w maju. W ciągu miesiąca zmarło 33 osoby. Eksperymentalną szczepionkę podano ponad 3300 mieszkańcom.

Wirusem eboli można zarazić się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi lub zwierząt. Nie przenosi się droga kropelkową ani płciową. Jest w stanie przetrwać w organizmie nosiciela do roku.

d39x35z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39x35z
Więcej tematów