Trwa ładowanie...
dn8b4qy

Powrót do szkoły. Dariusz Piontkowski przekazał najnowsze zalecenia. Możliwe wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek

Powrót do szkoły. - Wsłuchujemy się w głosy tych, którzy mówią, co jeszcze można zrobić, żeby powrót do szkoły był bezpieczny - powiedział Dariusz Piontkowski. Minister Edukacji narodowej ogłosił też, że rozważany jest pomysł wprowadzenia obowiązku zakładania maseczek na terenie szkół.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powrót do szkoły. Dariusz Piontkowski przekazał najnowsze zalecenia
Powrót do szkoły. Dariusz Piontkowski przekazał najnowsze zalecenia (PAP)
dn8b4qy

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski wypowiedział się o zbliżającym się roku szkolnym. Na środowej konferencji prasowej szef resortu przekazał nowe przepisy, które będą obowiązywać w żłobkach i przedszkolach. Wcześniej zasady działania placówek ogłosił Główny Inspektorat Sanitarny.

- Dziecko zakażone i jego rodzice podlegają kwarantannie. Jeśli podczas kwarantanny nie będzie poważniejszych oznak chorobowych, po 14 dniach dziecko może wrócić do szkoły - ogłosił Piontkowski.

Minister dodał, że "gdy w szkole lub przedszkolu pojawi się chore dziecko powinien wkroczyć pracownik Państwowej Inspekcji Sanitarnej". - Dziecko zakażone i członkowie jego rodziny podlegają kwarantannie - podkreślił szef resortu.

dn8b4qy

- To Inspektor Sanitarny będzie decydował o przejściu na system mieszany lub naukę zdalną w konkretnych szkołach - zaznaczył.

Zobacz także: Aleksiej Nawalny w szpitalu. Ryszard Czarnecki: Władimir Putin obawia się białoruskiego scenariusza

Powrót do szkoły. Będzie obowiązek noszenia maseczek? Decyzja na dniach

Czy uczniowie przychodzący do szkoły będą musieli zakrywać usta i nos? - Jutro lub pojutrze poinformujemy o decyzji ws. obowiązkowego noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych w szkołach - oświadczył Dariusz Piontkowski.

dn8b4qy

Minister Edukacji przekazał również, że "dziecko powinno używać swoich podręczników i przyborów szkolnych". - Wszystko po to, żeby ograniczyć możliwość zakażenia się koronawirusem - tłumaczył.

A co z bezpieczeństwem nauczycieli? - Powinni stosować się do przepisów. Wszędzie obowiązują takie same przypisy. Używać maseczki lub przyłbicy, myć ręce - wyjaśnił Piontkowski.

Minister zaapelował do rodziców, aby posyłali swoje dzieci do szkoły tylko wtedy, gdy nie wykazują one objawów chorobowych.

Podczas konferencji Piontkowski zapowiedział także zmniejszenie norm powierzchni w przedszkolach przypadającej na jedno dziecko. GIS zmniejszył te limity do 1,5 metra kwadratowego na jedno dziecko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn8b4qy

Podziel się opinią

Share
dn8b4qy
dn8b4qy
Więcej tematów