Powrót do szkół. MEiN chce przyjrzeć się podręcznikom

Na powrót do szkół czekają i uczniowie, i ich rodzice, i nauczyciele. Również resort edukacji stoi na stanowisku, że powrót do szkół jest potrzebny wszystkim. Pojawiły się jednak informacje o zmianach, jakie są planowane w szkołach.

Powrót do szkół. Co się zmieni?
Powrót do szkół. Co się zmieni?
Źródło zdjęć: © Pixabay
Anna Piątkowska-Borek

Powrót do szkół. Ministerstwo Edukacji i Nauki zapowiedziało rewizję podręczników

Powrót do szkół to tylko jedna z kwestii, jakie w tym momencie analizuje Ministerstwo Edukacji i Nauki. Kolejną jest sprawa podręczników szkolnych, które - zgodnie z planem ministra Przemysława Czarnka - mają zostać poddane rewizji. Jak pisze "Nasz Dziennik" eksperci przyjrzą się podręcznikom szkolnym. "Spotkają się trzy zespoły ekspertów z nauk humanistycznych, którzy zapoznają się z tym, w jaki sposób podstawy programowe zostały odzwierciedlone w podręcznikach" - poinformował cytowany przez gazetę Radosław Brzózka, szef gabinetu politycznego ministra edukacji i nauki. Na pierwszy ogień mają iść podręczniki do języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie.

Dlaczego resort edukacji chce dokonać rewizji podręczników? Radosław Brzózka wyjaśnia na łamach "Naszego Dziennika", że "wiedza przekazywana uczniom ma być podawana nie w oderwaniu od tożsamości cywilizacyjnej Polaków, ale w kontekście kultury łacińskiej, bo w tej kulturze szczególnie pielęgnuje się wszelką naukę, poszukuje się mądrości".

Powrót do szkół. Kiedy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej?

Jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, jest spore prawdopodobieństwo, że starsi uczniowie, którzy nadal uczą się zdalnie, do nauki stacjonarnej wrócą już niedługo. Powrót do szkół mógłby nastąpić 1 marca. Taka też data jest brana pod uwagę przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W wywiadzie dla WP wiceminister Dariusz Piontkowski podkreślił, że powrót do szkół i nauki stacjonarnej jest potrzebny nauczycielom i uczniom.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)