Trwa ładowanie...
Powrót do szkół. Konferencja ministra edukacji Przemysława Czarnka [Na żywo]

Powrót do szkół. Konferencja ministra edukacji Przemysława Czarnka [Na żywo]

Powrót do szkół. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował w środę na konferencji prasowej o funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych. Zapraszamy na relację wideo.

Share
d2a2ls6

Przypomnijmy, że od poniedziałku 18 stycznia do szkół wrócili uczniowie podstawówek z klas I-III. Po tygodniu w kilkunastu szkołach w Polsce zajęcia ponownie zawieszono z powodu zakażenia koronawirusem uczniów i nauczycieli. Nauka stacjonarna w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach średnich jest nadal zawieszona - do 31 stycznia.

Kiedy do szkół wróci reszta uczniów? - Powrót do szkół jest planowany cały czas - mówił w środę rano na antenie Radia PLUS minister Czarnek. - Mam nadzieję, że w dalszej części lutego będzie zgoda na pójście do nauczania stacjonarnego - dodał.

d2a2ls6

- W pierwszej kolejności chcemy, aby do szkół wrócili maturzyści oraz ósmoklasiści. Dopiero potem będziemy mogli zdecydować się na powrót klas IV-VII oraz starszych roczników - wyjawił Czarnek.

Nadzieję na szybki powrót uczniów do nauki stacjonarnej gasił także minister zdrowia Adama Niedzielski. - Absolutnie nie rekomenduję dalszego otwierania szkół; w drugim tygodniu lutego powtórzymy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po wynikach tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki - stwierdził w Radiu ZET Adam Niedzielski.

d2a2ls6

Podziel się opinią

Share
d2a2ls6
d2a2ls6
Więcej tematów