Trwa ładowanie...

Powrót do szkół. Jest rozporządzenie z decyzją ws. nauki zdalnej

Powrót do szkół nie stanie się jeszcze faktem. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie wydłużające starszym uczniom naukę zdalną. W województwie warmińsko-mazurskim taka forma pracy z dziećmi będzie również stosowana w klasach I-III szkoły podstawowej.
Share
Powrót do szkół? Dzieci w większości dalej będą uczyć się zdalnie
Powrót do szkół? Dzieci w większości dalej będą uczyć się zdalnieŹródło: East News, Fot: Piotr Molecki
d2clfzm

Znowelizowano rozporządzenie ministra edukacji i nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Do 14 marca wydłużono zdalne nauczanie dla uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych i domów wczasów dziecięcych.

Do tego terminu zawieszone jest również nadal stacjonarne funkcjonowanie szkolnych schronisk młodzieżowych.

d2clfzm

Borys Budka: Jarosław Kaczyński odpływa od rzeczywistości, to smutne

Powrót do szkół? Uczniowie niektórych klas mogą przychodzić na konsultacje

Przedszkola i żłobki będą kontynuować pracę w trybie stacjonarnym. Dzieci z klas I-III nadal będą uczyć się stacjonarnie, z jednym wyjątkiem. W województwie warmińsko-mazurskim uczniowie na tym etapie muszą przejść na nauczanie zdalne.

d2clfzm

Dyrektorzy szkół mogą organizować uczniom klas VIII i maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach. Mogą też zorganizować w szkole testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego, a także udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów.

Dyrektor szkoły będzie mógł udostępnić pomieszczenia odpowiednio w szkole w celu przeprowadzenia badań edukacyjnych, których realizacja wynika z krajowych lub międzynarodowych zobowiązań ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

W kształceniu zawodowym mogą być prowadzone - z zachowaniem reżimu sanitarnego - zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe.

Źródło: PAP

__

Przybory szkolne zamówisz taniej w internecie. Zajrzyj na stronę kod rabatowy smyk!

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas kupując produkty naszych partnerów po kliknięciu w linki zamieszczone w tekście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2clfzm

Podziel się opinią

Share
d2clfzm
d2clfzm
Więcej tematów