ycipk-4dmaxj

Powódź w Pakistanie: już 1400 ofiar, 3 mln poszkodowanych

Najtragiczniejsze w historii Pakistanu powodzie pozbawiły życia co najmniej 1400 ludzi, a 3 mln ucierpiało z ich powodu - poinformował rzecznik UNICEF.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powódź w Pakistanie: już 1400 ofiar, 3 mln poszkodowanych
(PAP/EPA)
ycipk-4dmaxj

Rzecznik UNICEF Abdul Sami Malik oświadczył, że najbardziej dotkniętych skutkami powodzi wywołanych deszczami monsunowymi jest 1,3 mln ludzi na północnym zachodzie kraju. W poniedziałek Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża informował, że w regionach najmocniej dotkniętych "całe wsie zostały nagle zniszczone przez potoki wody", a miliony ludzi "straciły wszystko".

Katastrofalne skutki powodzi mogą się jeszcze pogłębić, gdyż w prognozach przewidziano dalsze opady. Sytuacja, jak pisze agencja Reuters, po raz kolejny stawia na cenzurowanym efektywność działania władz pakistańskich. Przedstawiciele rządu pakistańskiego mają się spotkać z agencjami pomocowymi, by ustalić, czy apelować o natychmiastową pomoc międzynarodową. Pomoc oferują islamskie organizacje charytatywne, z których część jest podejrzewana o powiązania z radykalnymi ugrupowaniami.

Dotychczas ambasada amerykańska ogłosiła, że USA przekażą 10 mln dol. na pomoc humanitarną, a UE chce na ten cel wydać 30 mln dol. Stabilność w Pakistanie leży na sercu Waszyngtonowi, który wierzy, że Islamabad może pomóc w zwalczaniu talibskiego powstania w Afganistanie.

ycipk-4dmaxj
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4dmaxj

ycipk-4dmaxj
ycipk-4dmaxj