Trwa ładowanie...
d1uurvx
d1uurvx

Potrzeba z budżetu 800 mln na sale gimnastyczne

Sejmowe komisje edukacji i sportu chcą, by rząd przeznaczył w latach 2003-2006 sumę 800 mln zł na budowę sal gimnastycznych w szkołach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1uurvx

Środki te miałyby pochodzić z budżetu państwa w ramach kontraktów wojewódzkich, środków pomocowych i wpływów z gier losowych. Ponieważ na realizację całego programu potrzeba 1,2 mld zł, to pozostałe 400 mln zł ma pochodzić z budżetów gmin.

Według Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, sal gimnastycznych nie ma ok. 50% szkół podstawowych, ok. 46% gimnazjów i 30% liceów.

Z analiz ministerstwa wynika także, że 716 gmin (28,8%) nie dysponuje żadną salą gimnastyczną o wymiarach równych lub większych niż 24 na 12 m.

d1uurvx

236 gmin bez sal gimnastycznych jest zagrożonych strukturalnym bezrobociem.

Aby poprawić sytuację w 2000 r. utworzono program "Sala gimnastyczna w każdym gimnazjum". Zgodnie z nim środki na budowę przyszkolnych sal gimnastycznych miały pochodzić po równo z trzech źródeł: rezerwy celowej budżetu państwa, środka specjalnego Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu (pochodzącego z wpływów z gier losowych) oraz budżetów własnych jednostek samorządu terytorialnego.

Program nie zaczął jednak faktycznie działać, gdyż zarówno w 2001 r., jak i w roku bieżącym nie przeznaczono na niego żadnych środków w budżecie państwa. (an)

d1uurvx

Podziel się opinią

Share
d1uurvx
d1uurvx
Więcej tematów