Trwa ładowanie...

Potrącił 14-latkę na pasach. Nie trafi do aresztu

20 tysięcy złotych kaucji i stawianie się na posterunku policji pięć razy w tygodniu - takie środki zapobiegawcze zastosował sąd wobec mężczyzny, który w poniedziałek rano potrącił na przejściu dla pieszych 14-letnią dziewczynę. 64-latek nie udzielił jej pomocy i pojechał dalej. Prokurator wnioskował o 3-miesięczny areszt.

Share
Potrącił 14-latkę na pasach. Nie trafi do aresztu
Źródło: WP.PL
d22u6f6

Na decyzję wpłynął fakt, że 64-letni mieszkaniec Nakła sam zgłosił się na policję, przyznał się do winy i chciał dobrowolnie poddać się karze. Zdaniem sądu w tym przypadku nie zachodzi obawa matactwa. Prokuratura Rejonowa w Bydgoszczy nie zdecydowała jeszcze o apelacji.

Poza stawianiem się na policji i poręczeniem finansowym sprawca do czasu wydania wyroku ma zakaz prowadzenia pojazdów. Nie wolno mu opuszczać kraju ani kontaktować się zarówno ze świadkami zdarzenia, jak i rodziną poszkodowanej nastolatki.

Zobacz moment potrącenia

W poniedziałek rano mężczyzna potrącił 14-latkę na przejściu dla pieszych przy ul. Nakielskiej. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Nastolatka była już blisko drugiej strony jezdni, kiedy została potrącona przez kierującego oplem astrą 64-latka. Mężczyzna prawdopodobnie nawet nie zwolnił, odjechał bez udzielenia pomocy dziewczynie. Następnego dnia sam zgłosił się na komisariat. Swoje zachowanie tłumaczył szokiem.

14-latka trafiła do szpitala z lekkimi obrażeniami ręki.

Źródło: expressbydgoski.pl

d22u6f6

Podziel się opinią

Share
d22u6f6
d22u6f6
Więcej tematów