Trwa ładowanie...
d92w7v1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Potomkowie wypędzonych Niemców lubią Polaków

87 proc. potomków wypędzonych Niemców dobrze myśli o Polakach, wśród Niemców ogółem ten wskaźnik jest wyższy tylko o 1 pkt proc. - pisze "Gazeta Wyborcza".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Potomkowie wypędzonych Niemców lubią Polaków
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d92w7v1

Tak wynika z sondażu instytutu Allensbach dla rządowej fundacji Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie, która buduje w Berlinie muzeum wypędzonych.

Co ciekawe, badani chcą dowiedzieć się z ekspozycji w tej placówce przede wszystkim o historii ziem, z których wypędzano Niemców, a dopiero w następnej kolejności o ich ucieczce i deportacjach. 58 proc. chce, by muzeum poruszyło temat niemieckich zbrodni w okupowanej Europie. A 44 proc. widzi w nim miejsce dla opowieści o wypędzeniach Polaków przez Niemców podczas okupacji.

d92w7v1

Podziel się opinią

Share

d92w7v1

d92w7v1
Więcej tematów