Potężna lawina zasypywała kolejne auta. "Nie mogliśmy nic zrobić"

Chociaż jak na lawinę była niewielka, nagranie jej z tak bliska robi ogromne wrażenie. Śnieg osuwający się na parking pod Elbrusem w Rosji pochłaniał kolejne auta. Według wstępnych danych zasypanych zostało co najmniej 15 samochodów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 9:20 czasu lokalnego
Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 9:20 czasu lokalnego (Instagram.com/tipichkrd)
WP

Potęga natury po raz kolejny dała o sobie znać. W sieci pojawiło się wiele nagrań pokazujących, jak właściciele pojazdów bezradnie przyglądają się lawinie, która pochłania ich auta. "Nie mogliśmy nic zrobić" - mówił po uspokojeniu się sytuacji jeden ze świadków zdarzenia.

Do zejścia lawiny doszło w sobotę około godz. 9:20 czasu lokalnego przy ośrodku narciarskim w Azau pod Elbrusem (Kabardo-Bałkarii w Rosji).

WP

Nie ma informacji o ofiarach i rannych, ale służby bezpieczeństwa i ratunkowe wciąż przeszukują teren przykryty śniegiem.

- Według wstępnych danych, pod śniegiem znalazło się 15 samochodów - powiedział rzecznik rosyjskiego resortu ds. nadzwyczajnych Kantemir Bierow.

Jak dodał, infrastruktura obiektu nie została poważnie uszkodzona, ale sprzątanie zwał białego puchu może zająć jeszcze sporo czasu.

WP

Źródło: WP, Chelorg.com, MediaRepost.ru, YouTube.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP