Trwa ładowanie...
bejrut

Potężna eksplozja w Bejrucie. Wpis Rafała Trzaskowskiego

Liban. Wybuch w Bejrucie. Co najmniej 135 osób zginęło, a ok. 4 tys. jest rannych. Ten bilans może się jeszcze zwiększyć. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski złożył kondolencje rodzinom ofiar i wszystkim dotkniętym tragedią.

Share
Potężna eksplozja w Bejrucie. Wpis Rafała Trzaskowskiego
Źródło: East News
dcnstv3

Do tragedii w Bejrucie doszło we wtorek przed godziną 18. Wstępną przyczyną tragedii miała być eksplozja materiałów wybuchowych składowanych od 6 lat w jednym z portowych magazynów. Władze informują, że 2750 ton saletry atomowej, używanej w nawozach i bombach, było przechowywane w porcie bez odpowiednich środków bezpieczeństwa.

- Na początku doszło do pożaru, po którym nastąpiła eksplozja, nie znamy jej przyczyn - mówił jeszcze tuż po eksplozji gubernator Bejrutu.

dcnstv3

Wybuch zniszczył port i okoliczne budynki. Co najmniej 135 osób zginęło, a ok. 4 tys. jest rannych. Ten bilans niestety cały czas rośnie.

East News
Źródło: East News

Wybuch w Bejrucie. Rafał Trzaskowski składa kondolencje

Kondolencje po eksplozji przekazał Rafał Trzaskowski. "W imieniu swoim i wszystkich mieszkańców Warszawy składam najszczersze kondolencje rodzinom ofiar i wszystkim dotkniętym tragicznym wybuchem w Bejrucie" - napisał na Twitterze prezydent stolicy.

East News
Źródło: East News

Zobacz też: Koronawirus. Cezary Tomczyk: nie zamierzam robić testu. Wyjaśniał, dlaczego

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcnstv3

Podziel się opinią

Share
dcnstv3
dcnstv3
Więcej tematów