Trwa ładowanie...
d30asq7

Potężna eksplozja w Bejrucie. Wpis Rafała Trzaskowskiego

Liban. Wybuch w Bejrucie. Co najmniej 135 osób zginęło, a ok. 4 tys. jest rannych. Ten bilans może się jeszcze zwiększyć. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski złożył kondolencje rodzinom ofiar i wszystkim dotkniętym tragedią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Liban. Tragedia w Bejrucie
Liban. Tragedia w Bejrucie (East News)
d30asq7

Do tragedii w Bejrucie doszło we wtorek przed godziną 18. Wstępną przyczyną tragedii miała być eksplozja materiałów wybuchowych składowanych od 6 lat w jednym z portowych magazynów. Władze informują, że 2750 ton saletry atomowej, używanej w nawozach i bombach, było przechowywane w porcie bez odpowiednich środków bezpieczeństwa.

- Na początku doszło do pożaru, po którym nastąpiła eksplozja, nie znamy jej przyczyn - mówił jeszcze tuż po eksplozji gubernator Bejrutu.

Wybuch zniszczył port i okoliczne budynki. Co najmniej 135 osób zginęło, a ok. 4 tys. jest rannych. Ten bilans niestety cały czas rośnie.

d30asq7

Zobacz także: Tak na Twitterze wyglądały pierwsze godziny po eksplozji w stolicy Libanu.

  East News
(East News)

Wybuch w Bejrucie. Rafał Trzaskowski składa kondolencje

Kondolencje po eksplozji przekazał Rafał Trzaskowski. "W imieniu swoim i wszystkich mieszkańców Warszawy składam najszczersze kondolencje rodzinom ofiar i wszystkim dotkniętym tragicznym wybuchem w Bejrucie" - napisał na Twitterze prezydent stolicy.

  East News
(East News)

Zobacz też: Koronawirus. Cezary Tomczyk: nie zamierzam robić testu. Wyjaśniał, dlaczego

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30asq7

Podziel się opinią

Share
d30asq7
d30asq7
Więcej tematów