Trwa ładowanie...
06-01-2015 16:09

Poszukiwany zabójca dyrektora PZU zatrzymany w Niemczech

Poszukiwany listem gończem Adam S. pseudonim "Smoła, skazany za zabójstwo dyrektora PZU w Bydgoszczy, zgłosił się na policję w Niemczech. Mężczyzna został zatrzymany i zostanie przewieziony do aresztu w Polsce.

Poszukiwany zabójca dyrektora PZU zatrzymany w NiemczechŹródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d2vfm3j
d2vfm3j

Adam S. został pod koniec 2014 roku nieprawomocnie skazany na 25 lat więzienia. Według sądu w Bydgoszczy to on zastrzelił Piotra Karpowicza, jednego z dyrektorów bydgoskiego PZU.

Z ustaleń procesu wynika, że zabójstwo zlecił dealer samochodowy Tomasz G. Prawdopodobnym motywem było to, że Karpowicz stał na przeszkodzie w wyłudzaniu odszkodowań ubezpieczeniowych. Tomasz G. zapłacił 500 tysięcy dolarów szefowi miejscowej grupy przestępczej Henrykowi Lewandowskiemu za znalezienie zabójcy. Lewandowski do dokonania zbrodni nakłonił Adama S., który był członkiem jego gangu.

W areszcie od ponad tygodnia przebywa skazany w tym procesie za pomocnictwo Tomasz Z., który otrzymał wyrok 12 lat pozbawienia wolności. Został on zatrzymany przez policję w autobusie jadącym do Niemiec.

Na wolności ciągle pozostają skazani na 25 lat więzienia organizator zabójstwa Henryk Lewandowski, a także drugi z pomocników Krzysztof Barańczyk, któremu sąd wymierzył karę 9 lat więzienia. Poszukuje ich policja.

Wyrok w procesie o zabójstwo dyrektora Centrum Likwidacji Szkód PZU w Bydgoszczy Piotra Karpowicza zapadł 22 grudnia. Sąd o tymczasowym aresztowaniu wszystkich skazanych ogłosił kilkadziesiąt minut po ogłoszeniu wyroku i wygłoszeniu ustnego uzasadnienia. Na sali nie było już Tomasza G., który jako jedyny z oskarżonych przyszedł do sądu.

Źródło: TVN24

d2vfm3j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vfm3j
Więcej tematów