Trwa ładowanie...

Poszukiwany listem gończym listonosz został zatrzymany

47-latek z Częstochowy, ukrywający się od września 2016 roku, został zatrzymany. Pracując jako listonosz, miał m.in. przywłaszczyć kilkadziesiąt tysięcy złotych i posługiwać się podrobionymi dokumentami.

Poszukiwany listem gończym listonosz został zatrzymanyŹródło: Policja
d2iqlrf
d2iqlrf

Pieniądze, które podejrzany Cezary P. miał przywłaszczyć, pochodzą z przekazów emerytalno-rentowych i pocztowych. Fałszował też podpisy na dokumentach. Co więcej, nie będąc do tego uprawnionym, otworzył część przekazanej mu do doręczenia korespondencji i przywłaszczył jej zawartość. W ten sposób uzyskał dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonych. W miejscu swojego zamieszkania ukrył nienależące do niego przesyłki pocztowe.

Jak podaje RMF FM, do zatrzymania podejrzanego doszło w Janowicach Wielkich pod Jelenią Górą. Cezary P. trafił do aresztu. Ma zostać przewieziony do Częstochowy i tam spotkać się z prokuratorem.

Policjanci wpadli na trop listonosza dzięki informacji, że poszukiwany może ukrywać się w jednym z mieszkań w Janowicach Śląskich. Funkcjonariusze otrzymali ją kilka godzin po tym, jak opublikowano zdjęcie Cezarego P. Wcześniej prokuratura wysłała za nim list gończy. Zatrzymanemu grozi za to do 5 lat więzienia.

d2iqlrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iqlrf
Więcej tematów