Trwa ładowanie...

Postawił ścianę. Sąsiedzi mają problem

Dom, w którym mieszkają państwo Trzebiatowscy z Ciemna w województwie pomorskim, jest podzielony na dwie części. Ich sąsiedzi postanowili wyremontować poddasze. Teraz pan Krzysztof i jego mama nie mogą już swobodnie korzystać ze swojej części pomieszczenia.

Miejscowość Ciemno na Pomorzu
Miejscowość Ciemno na Pomorzu Źródło: Google Maps
d3o8fpy
d3o8fpy

W materiale "Interwencji" pan Krzysztof i jego mama opowiedzieli o konflikcie ze swoimi sąsiadami.

- Przyszli z kimś, kto zaprojektował ich część domu i miał naniesione już projekty. Poszedłem z tym projektantem do góry, sąsiadów nie wziąłem. On to zobaczył i ja mu mówię, że ja bym chciał, żeby to było podzielone. Koszty to nawet na pół się podzielimy. Takie było moje pierwsze podejście, żeby się dogadać - zaznaczył mężczyzna.

- Zeszliśmy na dół, ich projektant opowiedział, że on też takie rozwiązanie widzi, a oni głowy spuścili i poszli. Widocznie im się ten pomysł nie podobał. Za jakiś czas przyszło pismo, że sprawa skierowana jest do sądu - dodał.

Między mieszkańcami budynku doszło do konfliktu. Sprawa trafiła do sądu. Ostatecznie udało się zawrzeć ugodę - sąsiedzi Trzebiatowskich zobowiązali się do pokrycia kosztów remontu, a Trzebiatowscy wyrazili zgodę na przesunięcie nowej ściany kosztem powierzchni ich wnętrz.

d3o8fpy

- W ugodzie było zawarte, że miała być przedstawiona jakaś dokumentacja projektowa i przede wszystkim poinformowanie o rozpoczęciu jakichkolwiek prac, uzgodnienie terminu - przekazał mężczyzna. - W okresie żniw sąsiad zaczął rozwalać ściany. Policja przyjechała i powiedziała, że w żadnym wypadku nie może tego robić - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tajemniczy materiał w Egipcie. Przełom ws. piramidy Cheopsa?

Kilka miesięcy później sąsiad postawił ścianę na poddaszu. Nie dobudował jednak schodów.

d3o8fpy

- Przez tyle lat mogłam wejść normalnie, a teraz, po 50 latach, muszę się wciskać na siłę. Ta ściana postawiona jest na ostatnim stopniu schodów, taka prowizoryczna. Sąsiedzi mieli zrobić schody zabiegowe. Zrobili ścianę, a o schodach zapomnieli. Kolejność prac nie jest taka. Gdyby zrobili schody, to nam nic nie przeszkadza - podkreśliła Trzebiatowska.

Pan Krzysztof zaznaczył, że na chwilę obecną mają około 30-25 centymetrów przejścia do ich wnętrz. -To są pokoje, których używam codziennie, parę razy na dzień - wskazał.

Trzebiatowscy zaalarmowali Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bytowie, który wyjaśnił, że "to jest teraz kwestia tych schodów. Trzeba je nadbudować, żeby oni mogli normalnie chodzić. W decyzji nakażę zrobienie tego".

Bohater materiału "Interwencji" przekazał też, że w sądzie toczy się sprawa o unieważnienie wcześniejszej ugody. - Oni ją ignorują, omijają - uzasadnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3o8fpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o8fpy
Więcej tematów