Trwa ładowanie...
d418gpk

Postawił nietypowy budynek, żeby zrobić na złość bratu. Ściana ma niecały metr grubości

Dwóch braci z Libanu otrzymało działki w spadku po ojcu. Jeden z nich czuł się pokrzywdzony nierównym podziałem terenu i postanowił wybudować cienki budynek, który zasłania widok na morze z okien należących do nieruchomości brata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeden z najcieńszych budynków na świecie
Jeden z najcieńszych budynków na świecie (Twitter/@Emilydische)
d418gpk

Budynek w pobliżu starej latarni w Bejrucie został postawiony na 120 metrach kwadratowych. Jego wysokość to 14 metrów, grubość zaledwie niecały jeden metr. Mówi się, że nieruchomość przypomina kształtem statek. Wszystko po to, aby blokować widok na morze z budynku należącego do brata właściciela. Nietypowy obiekt jest jednym z najcieńszych budynków na świecie, a apartamenty w nim należą do jednych z najdroższych w Libanie.

Budynek został zbudowany w 1954 roku, ale w ostatnim czasie został przemalowany z koloru żółtego na różowy, co wywołało ponowne zainteresowanie nim wśród internautów. Obecne prawo budowlane w Libanie nie pozwoliłoby na postawienie nieruchomości na tak małym obszarze. W związku z tym teraz jeżeli nawet dom zostanie zburzony, to w jego miejsce nie zostanie zbudowana żadna nowa struktura, ponieważ działka ma obszar mniejszy niż ten, na którym można budować.

źródło: indiatoday.in

d418gpk

Podziel się opinią

Share
d418gpk
d418gpk
Więcej tematów