Pospiesz się, wybierz dziecku dobrą szkołę
Szkoła Podstawowa nr 21 podań już nie przyjmuje. Do SP nr 6 chętnych spoza rejonu jest tylu, że wystarczyłoby ich do utworzenia jednej dodatkowej klasy. Wydział Oświaty uspokaja: - Miejsc w szkołach wystarczy dla wszystkich.
16.02.2010 | aktual.: 17.02.2010 10:40
Jak co roku, najbardziej obleganymi podstawówkami publicznymi w Lublinie są SP nr 6 i SP nr 21.
- Podania od rodziców uczniów zamieszkałych poza obwodem naszej szkoły zaczęły spływać już na początku tego roku szkolnego - mówi Jerzy Piskor, dyr. SP nr 21 w Lublinie. - Chętnych jest tylu, że wystarczyłoby ich do utworzenia dwóch dodatkowych klas. Dlatego od początku lutego nie przyjmuję już podań.
Do SP nr 6 wnioski można składać do połowy kwietnia. - W tej chwili jednak nie jestem w stanie powiedzieć, ilu uczniów będę mogła przyjąć - tłumaczy Danuta Nowakowska-Bartłomiejczyk, dyr. szkoły. - Jak w przypadku każdej podstawówki, pierwszeństwo mają dzieci zameldowane w naszym rejonie. Dopiero, gdy się okaże, ile z nich wybrało naszą szkołę, będę w stanie powiedzieć, ilu dodatkowych uczniów przyjmę do pierwszych klas.
Piotr Burek, z-ca dyr. Wydz. Oświaty UML: - Te szkoły to wyjątki. W innych publicznych podstawówkach jest znacznie lepiej. Wciąż odczuwają skutki niżu demograficznego i wręcz zabiegają o uczniów.
Tak przyjmują szkoły publiczne...
Kryteria przyjęć uczniów spoza rejonu w 5 szkołach, które osiągnęły najlepszy wynik na sprawdzianie szóstoklasisty w 2009 r.:
- SP nr 29. Szkoła deklaruje, że przyjmie wszystkich chętnych. Trzeba złożyć podanie.
- SP nr 6. 1. Rodzeństwo uczniów uczęszczających już do szkoły. 2. Pokoleniowe związki ze szkołą.
- SP nr 50. 1. Dzieci formalnie niezameldowane, ale już mieszkające w rejonie szkoły. 2. Rodzeństwo uczniów uczęszczających już do szkoły. 3. Kolejność zgłoszeń.
- SP nr 51. Szkoła deklaruje, że przyjmie wszystkich chętnych. Należy złożyć podanie.
- SP nr 52. Szkoła deklaruje, że przyjmie wszystkich chętnych. Rodzice dziecka muszą złożyć podanie.
...a tak prywatne
Najlepsze według sprawdzianu szóstoklasisty
- Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa. Pierwszeństwo mają dzieci z zerówki przy PSSP, w przypadku wolnych miejsc decydują wyniki rozmowy kwalifikacyjnej.
- Społeczna SP im. S.F. Klonowica. Rozmowa kwalifikacyjna z dyrektorem i pedagogiem, oceniane jest przygotowanie szkolne chętnych.
Polecamy w internetowym wydaniu Kuriera Lubelskiego: Zakręcą kaloryfery, dostaną żarówki