Trwa ładowanie...

Posłowie PiS piszą do Kurskiego ws. programu "W tyle wizji"

Burza wokół programu TVP. "Wystąpiliśmy z interwencją poselską do prezesa Kurskiego" - napisali posłowie PiS Joachim Brudziński i Paweł Szefernaker. Zareagowali na słowa prowadzących o klubie piłkarskim Pogoń Szczecin.
Share
Posłowie PiS oczekują reakcji prezesa TVP Jacka Kurskiego
Posłowie PiS oczekują reakcji prezesa TVP Jacka KurskiegoŹródło: East News
d441zfd

Joachim Brudziński i Paweł Szefernaker skierowali interpelację poselską do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Chodzi o żarty na temat klubu piłkarskiego Pogoń Szczecin. Nazwę klubu przerobiono na "Pogoń-homo”.

Posłowie piszą wprost, że "to niesmaczny i nieśmieszny żart, który wielu kibiców i sympatyków Pogoni Szczecin ma prawo uznać za obraźliwy i krzywdzący oraz wymierzony w szczególnie ważną dla mieszkańców Szczecina wartość".

Posłowie cytują w swojej interpelacji fragment programu "W tyle wizji” z minionego wtorku.

d441zfd

Stanisław Janecki: Lidera ekstraklasy nam dał...
Krzysztof Feusette: Szczecin? No tak, tak... Nawet myślałem o tym, że jeśli pójść krok dalej, to wtedy klub mógłby się nazywać nie Pogoń Szczecin, ale Pogoń-homo.
Stanisław Janecki: Tęcza Szczecin...
Krzysztof Feusette: A Pogoń-homo? Nie podoba Ci się?

Posłowie podkreślili, że "Pogoń Szczecin jest jednym z najbardziej znanych symboli Szczecina, a jej dzieje stanowią ważną część powojennej historii stolicy Pomorza Zachodniego, nie tylko w wymiarze sportowym, ale także jako jeden z czynników konstytuujących współczesną tożsamość miasta i regionu".

"Oczekujemy, że Pan Prezes jako kibic, nigdy nie kryjący swoich sympatii sportowych oraz kibicowskiej pasji, przyjmie nasz wniosek wyrażony w niniejszej interwencji poselskiej" - zwrócili się do Kurskiego.

d441zfd

Nowy sondaż prezydencki. Kidawa-Błońska goni Dudę. Sienkiewicz: nic nie jest pewne

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d441zfd

Podziel się opinią

Share
d441zfd
d441zfd
Więcej tematów