Trwa ładowanie...
d10obw0

Posłanka PiS oskarża "Fakty" TVN. Powodem dopisanie nazwiska prezydenta

W materiale "Faktów" TVN pokazano grafikę przedstawiającą dowód osobisty podejrzanego o oszustwa i kradzież mężczyzny. Na dokumencie widniało nazwisko Duda. Zdaniem posłanki PiS nazwisko prezydenta RP zostało wyeksponowane. Skargę w tej sprawie Bubula złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – podaje serwis wirtualnemedia.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłanka PiS oskarża "Fakty" TVN. Powodem dopisanie nazwiska prezydenta
(newspix.pl, Fot: DAMIAN BURZYKOWSKI)
d10obw0

Materiał "Faktów" dotyczył procesu oszustów i złodziei, którzy w lipcu 2015 roku ukradli 8 mln zł z furgonetki rozwożącej pieniądze do bankomatów. Jednym z oskarżonych jest konwojent, który posługiwał się nazwiskiem Duda.

Posłanka PiS Barbara Bubula zwróciła uwagę, że na grafice wyeksponowano nazwisko obecnego prezydenta RP. Postanowiła wnieść skargę do KRRiT.

- Wysłałam skargę do Krajowej Rady Radiofonii i TV w sprawie dopisania komputerowo przez "Fakty" TVN nazwiska Prezydenta RP do dowodu złodzieja - poinformowała Barbara Bubula w czwartek rano na Twitterze.

Przypomnijmy, że już wcześniej media informowały o Krzysztofie W., podającym się za Mirosława Dudę.

d10obw0

W materiale "Faktów" poza grafiką z dowodem osobistym pokazano również zdjęcie z listu gończego wydanego za Krzysztofem W.

Bubula zauważa, że na dokumencie pokazanym w "Faktach" zamazane zostało zdjęcie oraz imię, które wygląda na krótsze niż Mirosław - a nazwisko wyraźnie dopisane w obróbce komputerowej przez redakcję „Faktów”. Ponadto imię i nazwisko są zmienione w kolejności, w stosunku do prawdziwego dowodu - dodała posłanka PiS.

- Jaki był cel dziennikarski w eksponowaniu, jakim nazwiskiem posługiwał się fałszywy konwojent? O ile tak rzeczywiście było, że tym nazwiskiem było nazwisko Duda. Widzowie tego nie wiedzą, bo to przekaz, który ma tylko coś sugerować, w bardzo prostacki sposób. W skardze wnoszę o zbadanie sprawy i po zbadaniu - o ukaranie – podkreśliła Bubula.

Internauci wyśmiewają zgłoszenie

Wiadomość posłanki na Twitterze spotkała się z szybką reakcją internautów, którzy sugerują, ze przydałoby się jeszcze kilka innych zgłoszeń.

d10obw0

Podziel się opinią

Share

d10obw0

d10obw0
Więcej tematów