Trwa ładowanie...

Posłanka Joanna Lichocka o projekcie "Zatrzymaj aborcję": nieludzki. Jest reakcja Kai Godek

Takiej wypowiedzi posłanki PiS wielu wyborców tej partii na pewno się nie spodziewało. Uznała ona, że projekt "Zatrzymaj aborcję" jest "na miarę ludzką nieludzki". Jest już reakcja Kai Godek, pełnomocniczki obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej, która projekt wniosła do Sejmu.

Posłanka Joanna Lichocka o projekcie "Zatrzymaj aborcję": nieludzki. Jest reakcja Kai GodekŹródło: WP.PL
d2xhnvb

Posłanka Prawa i Sprawiedliości, Joanna Lichocka podczas spotkania z wyborcami w Bochni, pytana była o losy projektu "Zatrzymaj aborcję". Polityk PiS - jak informuje portal wyborcza.pl - stwierdziła, że jest mu zdecydowanie przeciwna. Podkreśliła też, że nie jest to projekt PiS, jest on bowiem „firmowany przez Kaję Godek i środowiska, które z PiS mają niewiele wspólnego”.

- To projekt bardzo radykalny, który zakłada nadrzędność interesów dziecka nienarodzonego nad życiem i zdrowiem kobiety. Dramatyczny wybór miedzy losem kobiety a nienarodzonego dziecka ten projekt stawia jednoznacznie po stronie nienarodzonego dziecka. Żąda się w projekcie, by kobieta została zmuszona do donoszenia każdej patologicznej ciąży - stwierdziła Joanna Lichocka.

d2xhnvb

Posłanka PiS dodała, że jej zdaniem aborcja jest złem, ale w niektórych sytuacjach powinna być dopuszczalna. - Niezależnie od prywatnych poglądów, nie wolno nakazywać matce heroizmu - mówiła Lichocka.

- Osobiście uważam, że mierzony ludzką miarą ten projekt jest nieludzki. To rzekome opowiadanie się „za życiem” środowisk forsujących projekt z mojej perspektywy ma za zadanie realizację innych celów, które nie mają nic wspólnego z obroną życia - stwierdziła Lichocka.

Przypomniała, że politycy PiS, którzy są zwolennikami ochrony życia złożyli wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o interpretacje obecnie obowiązującej ustawy, która „bardzo dobrze chroni życie”. - Chodzi nam o to, by nie nadużywać przepisów tej ustawy do przerywania ciąży w przypadkach dzieci, które mogą żyć samodzielnie, czyli np. z zespołem Downa - stwierdziła Lichocka.

d2xhnvb

"Joanna Lichocka mówi, że "Zatrzymaj aborcję" nie jest projektem PiS-u. To prawda - jest projektem obywateli. Ale jeśli PiS nie chce głosować ZA, to nie chce też tych obywateli i niech nie zabiega przed wyborami o ich głosy. Po co głosować na kogoś, kto potem gardzi własnymi wyborcami?"- skomentowała słowa posłanki PiS na swoim profilu na Twitterze Kaja Godek, pełnomocniczka obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej "Zatrzymaj aborcję". "Ochrona dzieci jest nieludzka. Zabijanie jest ludzkie. Trzeba być kompletnie bez serca, żeby coś takiego myśleć i mówić. Biedne dzieci..." - dodała w następnym poście.

Żródło: wyborcza.pl, wp.pl

d2xhnvb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xhnvb
Więcej tematów