Trwa ładowanie...
dno1ppg
IAR

Poskramiający węże pastor Jamie Coots zabity przez węża

W Stanach Zjednoczonych zmarł pastor Jamie Coots, który podczas mszy wykonywał rytuał poskramiania węży. Przyczyną śmierci kapłana było ukąszenie grzechotnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzechotnik preriowy
Grzechotnik preriowy (PAP/EPA, Fot: Frank Leonhardt)
dno1ppg

Jamie Coots był pastorem niewielkiego kościoła ze stanu Kentucky. Powołując się na ewangelie świętego Marka i świętego Łukasza dokonywał rytuału poskramiania węży twierdząc, że taka jest droga do zbawienia. Podczas mszy pastor i członkowie kościoła tańczyli z grzechotnikami w rytm muzyki gospel.

Coots w przeszłości dziewięciokrotnie był ukąszony przez jadowite węże. Po jednym z takich ukąszeń odpadł mu palec. Za każdym razem Coots odmawiał pomocy lekarskiej ale udawało mu się przeżyć. Tym razem jad okazał się zbyt silny. Gdy do kościoła przyjechała karetka pastor ukrył się przed lekarzami. Godzinę później znaleziono go martwego.

W Stanach Zjednoczonych istnieje kilkadziesiąt kościołów, w których poskramia się węże. W niektórych stanach praktyka ta jest zgodna z prawem, w innych stanowi wykroczenie. Kilka miesięcy temu pastor Jamie Coots opublikował artykuł w "Wall Street Journal", w którym przekonywał, że zakazywanie rytuału poskramiania węzy jest zamachem na wolność religijną.

dno1ppg

Podziel się opinią

Share
dno1ppg
dno1ppg
Więcej tematów