Trwa ładowanie...
d13jwmf

Poseł Wojciech Saługa zostanie marszałkiem województwa?

Niezależnie czy Platforma Obywatelska zwycięży w wyborach samorządowych, Mirosław Sekuła nie będzie dłużej piastował stanowiska marszałka województwa śląskiego. Czy PO wytypowała już jego następcę?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł Wojciech Saługa zostanie marszałkiem województwa?
(sejm.gov.pl)
d13jwmf

Śląskiem zarządza Platforma Obywatelska z pomocą dwóch innych partii - Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. SLD zastąpiło w tym sojuszu Ruch Autonomii Śląska. Czy po najbliższych wyborach nadal tak będzie?

Wraz z początkiem kadencji stanowisko marszałka objął Adam Matusiewicz, jednak opuścił je w grudniu 2012 roku. Jego miejsce zajął Mirosław Sekuła, a dziś już wiadomo, że nie będzie on dalej zarządzał województwem śląskim. Niezależnie od wyników wyborów samorządowych.

- Po wyborach samorządowych czeka nas zmiana na stanowisku marszałka. Mirosław Sekuła miał misję naprawczą i ta misja dobiega końca - powiedział w poniedziałek tydzień temu na antenie Radia Katowice Tomasz Tomczykiewicz, szef śląskiej Platformy Obywatelskiej.

Póki co, nie ma oficjalnej informacji, kto zastąpi Sekułę, jeśli PO zwycięży w wyborach. Jednak po politycznych salonach krążą słuchy, że kandydat na marszałka już jest.

Jeśli PO uda się wygrać wybory, to na stanowisko marszałka najpewniej zostanie wybrany poseł Wojciech Saługa. Polityk pełni także funkcję wiceprzewodniczącego śląskiej Platformy.

d13jwmf

Podziel się opinią

Share
d13jwmf
d13jwmf
Więcej tematów