Trwa ładowanie...
d44skpt

Poseł PO pozywa radną PiS. Bo porównała go do przestępców

Stanisław Gawłowski (PO), na którym ciążą zarzuty korupcyjne, złożył w sądzie pozew przeciwko radnej sejmiku z PiS Małgorzacie Jacynie-Witt. Zarzucił jej, że w internetowym wpisie porównała go do "złodziei, morderców i gwałcicieli".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł Stanisław Gawłowski (w środku)
Poseł Stanisław Gawłowski (w środku) (PAP)
d44skpt

"Kwaśniak, Gawłowski łażą po mediach i opowiadają o swojej "niewinności". Co jest?" - pytała w grudniu radna PiS Małgorzata Jacyna-Witt i dodała: "To proszę zapraszać wszystkich złodziei, morderców, gwałcicieli żeby mogli w mediach się produkować. Może zamiast sądów zrobi się głosowanie widzów? Najlepiej SMS - 2,40 netto".

Wpis radnej był zdaniem Stanisława Gawłowskiego niedopuszczalny. "Stop! Wystarczy! PiS-owcy mogą mówić o innych, co im się podoba. Opluwać, pomawiać. Szczególnie butni i 'pod ochroną' czują się ludzie związani z Joachimem Brudzińskim. Mam nadzieję, że niezależny Sąd zmusi radną PiS do przeprosin i wpłacenia pieniędzy na Hospicjum" - skomentował Gawłowski na Twitterze.

Zobacz także: Żona Stanisława Gawłowskiego wezwana do prokuratury. Ma usłyszeć zarzuty

d44skpt

Poseł z zarzutami korupcyjnymi, żona o pranie brudnych pieniędzy

Pozew przeciwko radnej PiS sejmiku woj. zachodniopomorskiego miał trafić do Sądu Okręgowego w Szczecinie. Co na to Jacyna-Witt?

"Niejaki Stanisław Gawłowski pozwał mnie do sądu o ochronę za przeproszeniem dóbr osobistych, bo odmówiłam mu prawa do obrony w sprawie zarzutów o korupcję w mediach, zamiast w sądzie" - stwierdziła radna.

Przypomnijmy, że polityk Platformy Obywatelskiej usłyszał w kwietniu ubiegłego roku pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Śledczy wciąż nie podjęli dalszych kroków, a polityk zapewnia, że jest niewinny.

d44skpt

W czerwcu zeszłego roku zarzut prania brudnych przedstawiono również żonie posła PO. Wiąże się to ze sprawą apartamentu w Boi w Chorwacji. Według prokuratury, śledczy ustalili, że żona polityka PO miała udaremniać lub znacznie utrudniać stwierdzenie przestępczego pochodzenia nieruchomości "przyjętej w formie łapówki" przez jej męża od biznesmena Bogdana K.

Wobec żony polityka zastosowane zostało poręcznie majątkowe wysokości 20 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44skpt

Podziel się opinią

Share
d44skpt
d44skpt
Więcej tematów