Trwa ładowanie...
16-12-2015 14:26

Poseł PiS: mecenas Giertych szerzył mowę nienawiści wobec Kaczyńskiego

Poseł PiS wnioskuje do władz adwokatury o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec mecenasa Romana Giertycha. Jak wyjaśnił Daniel Milewski, dotyczy on zachowań, "których prawnik dopuścił się podczas sobotniego marszu KOD".

Poseł PiS: mecenas Giertych szerzył mowę nienawiści wobec KaczyńskiegoFot: Youtube.pl
d3egb1k
d3egb1k

"Pan mecenas skakał po murku polskiego parlamentu i szerzył mowę nienawiści wobec prezesa PiS. Takie zachowanie nie licuje z godnością sprawowanego przez pana Giertycha zawodu, za co adwokaci ponoszą odpowiedzialność dyscyplinarną" - napisał poseł. We wniosku czytamy, że Roman Giertych "dopuścił się szeregu zachowań, które w sposób rażący uwłaczają godności wykonywanego przez niego zawodu".

Giertych "chuliganem"?

"Ze względu na swoją celowość, działanie na widoku publicznym bez powodu i nawoływanie innych uczestników zgromadzenia, zachowanie to nosi także znamiona czynu chuligańskiego" - dodaje autor wniosku. Jego zdaniem, prawnik pogwałcił paragraf kodeksu, który zobowiązuje adwokata do przestrzegania norm etycznych oraz strzeżenia godności zawodu adwokackiego.

"Stwierdzenie "Precz z Kaczorem, dyktatorem", nie ma w sobie żadnych elementów przypadkowości i abstrakcji. Jest wypełnieniem klasycznej definicji mowy nienawiści, tj. używania języka w celu znieważenia, pomówienia lub rozbudzenia nienawiści do określonej osoby" - napisał poseł PiS. Jak dodał, nie licuje z godnością adwokata posługiwanie się przezwiskami "Kaczor", będącymi pseudonimami o obraźliwym charakterze służącymi identyfikacji danej osoby.

d3egb1k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3egb1k
Więcej tematów