Trwa ładowanie...
d25kaxr

Poseł PiS Andrzej Szlachta wraca do Sejmu. Miał krótką przerwę, dostanie 24 tys. zł odprawy

Był posłem przez 14 lat, nie wygrał ostatnich wyborów parlamentarnych. Andrzejowi Szlachcie przyznano odprawę w wysokości 24 tys. zł. Wraca jednak do Sejmu, a pieniądze mimo to mu przysługują.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Szlachta dostanie 24 tys. zł odprawy, mimo że wraca do Sejmu
Andrzej Szlachta dostanie 24 tys. zł odprawy, mimo że wraca do Sejmu (East News, Fot: Grzegorz Krzyżewski)
d25kaxr

Andrzej Szlachta z Prawa i Sprawiedliwości dostanie 24 tys. zł brutto odprawy za zakończoną kadencję, mimo że znów będzie posłem - donosi "Wyborcza". Jak zaznacza sam polityk, nie może zrzec się odprawy.

Szlachcie który był posłem przez 14 lat, nie udało się wygrać ostatnich wyborów parlamentarnych. Będzie jednak posłem, dzięki temu, że Ewa Leniart została powołana na stanowisko wojewody podkarpackiego.

Do Sejmu Szlachta wraca po zaledwie dwóch miesiącach. - Odprawy jeszcze nie dostałem, muszę rozliczyć moje biuro z ostatnich 14 lat. Ale to zupełnie normalne, że ją otrzymam. Przerwałem ciągłość kadencji, więc wszystko odbywa się zgodnie z obowiązującą ustawą. Odprawy nie można się zrzec, nie ma takiej możliwości prawnej, to nie jest kwota, którą się przyjmuje dobrowolnie - powiedział Szlachta.

d25kaxr

Zobacz też: Odważne wpisy Donalda Tuska o rządzących. "Ćwierka, bo nic więcej nie może"

Dodał, że w Sejmie "zamierza zająć się tymi samymi obowiązkami, co do tej pory, czyli pracą w komisji finansów publicznych". - Będę dbał o interesy Podkarpacia - zapewnia Andrzej Szlachta - zapewnił.

d25kaxr

To nie pierwsza taka sytuacja, gdy poseł wraca do Sejmu, a mimo to otrzymuje odprawę. Szlachta podał przykład Tomasza Kuleszy, który został posłem, bo Małgorzata Chomycz-Śmigielska z PO została mianowana wojewodą, i również dostał odprawę.

Przeczytaj także:

"Pośle Kaczyński, wraz ze swoją świtą, bądźcie przeklęci". Wadim Tyszkiewicz może oddać mandat senatora. Mocne słowa

Wyniki wyborów 2019. Lista posłów IX kadencji na lata 2019-2023. Kto zasiądzie w Sejmie? Posłowie PiS, KO, Lewicy, PSL i Konfederacji

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25kaxr

Podziel się opinią

Share

d25kaxr

d25kaxr
Więcej tematów