Trwa ładowanie...
dojuwk0

Poseł Kukiz'15: szukają na nas haków, bo złożyliśmy projekt cywilizujący spółdzielnie mieszkaniowe

Są szukane haki na nasz klub, bo złożyliśmy projekt cywilizujący spółdzielnie mieszkaniowe - tak poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko odniósł się w programie "Gość Poranka" w TVP Info do informacji o zakupie przez Pawła Kukiza mieszkania w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz (Wirtualna Polska, Fot: wp.pl)
dojuwk0

"Super Express" po raz kolejny opisuje w najnowszym numerze historię wykupu rodzinnego mieszkania w Warszawie przez lidera ugrupowania Kukiz'15. Muzyk, został najemcą mieszkania w 1993 roku - wcześniej mieszkały w nim jego mama i babcia. W 2003 roku zwrócił się do urzędu z prośbą o wykup lokalu z 90-procentową bonifikatą.

Jak stwierdza "SE" jednym z warunków przy wykupie jest oszacowanie wartości lokalu przez rzeczoznawcę, a także zamieszkiwanie w nim. Tymczasem, według dziennikarzy gazety, Kukiz w mieszkaniu tym nie mieszkał. Rzeczoznawca nie mógł więc oszacować jego wartości. Po kilku latach, w 2010 roku, muzyk wykupił jednak 37-metrowe mieszkanie za 25 tys. zł. Obecnie wycenia je na 350 tys. zł.

"To nie była transakcja życia. To się należało jak psu buda. Przez 65 lat moja Rodzina placiła czynsz.Babcia, Mama były najemcami tego mieszkania od 05.05.1945 roku. Od 1982 roku byłem w tym mieszkaniu zameldowany. W latach 90-tych zostałem najemcą. Całe studia, okres pracy z AYA RL, początki małzeństwa mieszkałem non stop w Warszawie. Potem - ze względu na pracę- stała sie moim drugim domem. Kiedy pojawila sie mozliwość wykupu za 10% wartosci - wykupiłem. Dziś mieszka tam moja średnia Córka" - tłumaczy na swoim profilu na Facebooku Paweł Kukiz.

- Spodziewaliśmy się tego. Jest to pokłosie tego, że złożyliśmy projekt ustawy cywilizujący spółdzielnie mieszkaniowe - czyniący je transparentnymi. Teraz prezesi spółdzielni w całej Polsce, bojąc się o to, że stracą lukratywne posady, bo tacy prezesi zarabiają częściej więcej niż prezydent Polski, rozpoczęli wielką akcję i szukają haków na nasz klub - stwierdził w programie "Gość Poranka" poseł Sachajko.

dojuwk0

Podziel się opinią

Share

dojuwk0

dojuwk0
Więcej tematów