Trwa ładowanie...

Poseł Grzegorz Braun kolejny znów wykluczony z obrad Sejmu. Chodzi o maseczkę

Przed piątkowymi obradami Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wykluczyła z posiedzenia Izby Grzegorza Brauna za odmowę założenia maseczki. Poseł Konfederacji nie reagował na apele Witek, więc ta stwierdziła, że uniemożliwia on prowadzenie obrad.

Grzegorz Braun na sali obrad Sejmu w piątek 17 grudnia 2021 roku Grzegorz Braun na sali obrad Sejmu w piątek 17 grudnia 2021 roku Fot: Andrzej Iwanczuk/REPORTER
d1w1mba

Sejm w piątek rano rozpoczął jednodniowe posiedzenie poświęcone budżetowi państwa na 2022 r.

Na początku obrad marszałek Sejmu Elzbieta Witek wykluczyła z posiedzenia Izby Grzegorza Brauna za odmowę założenia maseczki.

Witek kilkakrotnie zwróciła posłowi Konfederacji uwagę, by ją założył. Ten jednak nie zwracał na to uwagi. W związku z tym Witek uznała, że Braun uniemożliwia prowadzenie obrad Sejmu.

d1w1mba

To już kolejny posiedzenie, z którego Braun został wykluczony za odmowę założenia maseczki ochronnej.

"Szczepienie czyni wolnym"

Grzegorz Braun należy do grupy zaangażowanych parlamentarzystów-antyszczepionkowców. Akcje szczepień covidowych nazywa "przeprowadzanym na masową skalę eksperymentem medycznym na ludziach".

We wtorek wieczorem - razem z kolegami z Konfederacji - uczestniczył w kontrowersyjnym proteście pod Sejmem. Na nagraniach z wydarzenia widać, jak uczestniczący w nim posłowie Konfederacji stoją przy transparencie nawiązującym do bramy do niemieckiego obozu Auschwitz. Napis "Arbeit macht frei" ("Praca czyni wolnym") na transparencie zastąpiono napisem "Szczepienie czyni wolnym".

d1w1mba

Źródło: PAP

„Będziesz pan wisiał”. Kara dla Brauna za kontrowersyjne słowa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1w1mba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w1mba
Więcej tematów