Trwa ładowanie...
dggk31l

Porwano pracowniczkę pomocy humanitarnej pochodzącą ze Szwajcarii

W mieście Gao na północnym wschodzie Mali doszło do porwania pochodzącej ze Szwajcarii pracowniczki agencji pomocy humanitarnej - poinformował rzecznik malijskiego ministerstwa bezpieczeństwa, Baba Cisse. Rzecznik nie podał, kto stoi za uprowadzeniem.
Share
Porwano pracowniczkę pomocy humanitarnej pochodzącą ze Szwajcarii
Źródło: AFP, Fot: ISSOUF SANOGO
dggk31l

Nie są również znane ewentualne motywy porwania kobiety pochodzącej z jednego z kantonów francuskojęzycznych w Szwajcarii - pisze agencja Reutera.

W położonym w zachodniej części Afryki Mali w ostatnim okresie wzmogła się aktywność ugrupowań islamistycznych, które wykorzystują oporne wdrażanie procesu pokojowego w tym kraju do eskalacji napięć między zamieszkującymi go grupami etnicznymi.

Mali pogrążyło się w chaosie w 2012 roku, kiedy powiązani z Al-Kaidą islamiści wykorzystali wojskowy zamach stanu w Bamako do zawłaszczenia separatystycznej rebelii Tuaregów i zajęcia pustynnej północy kraju. Latem 2013 roku do Mali zostały skierowane siły ONZ mające pomóc w normalizacji sytuacji na północy kraju.

dggk31l

W Mali wciąż dochodzi jednak do aktów terroru i potyczek między rywalizującymi ze sobą o wpływy ugrupowaniami zbrojnymi, ostatnio - między prorządową milicją Gatia a tuareskimi separatystami na północy.

oprac. Michał Kurek

Zobacz także: Ekspert od terroryzmu: "Ludzie z Zachodu najczęściej trafiają do Al-Ka'idy"

dggk31l

Podziel się opinią

Share
dggk31l
dggk31l
Więcej tematów