Trwa ładowanie...
djgn83k

Portrety muzyczne Polskiego Radia

Polskie Radio wydało sześć kolejnych płyt z cyklu "Portrety muzyczne: Złota Kolekcja". Tym razem prezentowany jest wybór piosenek wykonywanych przez: Igę Cembrzyńską, Krystynę Sienkiewicz, Stanisławę Celińską, Hannę Skarżankę, Gustawa Lutkiewicza i Zbigniewa Zamachowskiego.

djgn83k
djgn83k

Dla kilkorga, mimo że znamy wiele piosenek w ich wykonaniu, są to pierwsze płyty. Do takich artystów należy m.in. Krystyna Sienkiewicz, która podkreśla, że ani pierwszy ustrój, ani drugi ustrój jej nie rozpieszczał. Artystka ze wzruszeniem wspomina wiele wykonywanych przez siebie piosenek, takich jak "Czy te oczy mogą kłamać" czy "Żelazko elektryczne i złowrogie" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Gustaw Lutkiewicz z niezwykłą skromnością i wzruszeniem przyjął wydanie piosenek w jego wykonaniu: Nie jestem piosenkarzem, tak zwanym wokalistą, i nigdy się głównie temu nie poświęcałem - podkreśla. Niemniej - jak to określił - kilka piosenek w jego wykonaniu jest przyzwoitych.

Zbigniew Zamachowski, dla którego płyta z cyklu "Portretów muzycznych" jest także pierwszą płytą, zwraca uwagę na ogrom pracy włożonej w zebranie utworów w jego wykonaniu. Połowa nagrań, które znalazły się na tej płycie, była zarejestrowana raz, wyłącznie podczas wykonywania - mówi aktor. Dodaje, że w połączeniu z piosenkami, które śpiewał przed dwudziestoma laty, płyta jest jego prawdziwym muzycznym portretem.

Dotychczas w serii "Portretów muzycznych" ukazały się płyty: Kaliny Jędrusik, Jana Kobuszewskiego, Bohdana Łazuki, Ireny Kwiatkowskiej, Reny Rolskiej, Mariana Opani i Piotra Fronczewskiego. (jask)

djgn83k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djgn83k
Więcej tematów