Trwa ładowanie...
d34ykfo

Porównał Jarosława Kaczyńskiego do Hitlera. Na umorzeniu postępowania się nie skończy

Będzie odwołanie od wyroku sądu umarzającego postępowanie wobec sędziego Cezarego Skwary, który odnosząc się do wypowiedzi posła PiS Marka Suskiego, porównał prezesa PiS do Fuhrera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przeprosiny Cezarego Skwary nie wystarczą. Będzie odwołanie od wyroku sądu.
Przeprosiny Cezarego Skwary nie wystarczą. Będzie odwołanie od wyroku sądu. (Polsat, Twitter)
d34ykfo

Jak napisała Niezależna.pl, powołując się na PAP, 15 grudnia Sąd Najwyższy zbada odwołania od wyroku sądu dyscyplinarnego umarzającego postępowanie wobec sędziego Cezarego Skwary, który porównał Jarosława Kaczyńskiego do Adolfa Hitlera.

Wpis z tym porównaniem pojawił się na Twitterze warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów "Iustitia". Jego treść była odpowiedzią na wypowiedź posła PiS Marka Suskiego, który stwierdził, że prezes PiS nie ożenił się, "bo służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwiać jakiejś kobiety, którą by pozostawiał służąc Polsce". Na Twitterze Skwara pociągnął temat i napisał: "Niczym Fuhrer. Też wszystko poświęcił dla narodu. Ein Volk, ein Reich, ein Fuhrer. To nawet nie jest już zabawne".

W sieci zawrzało, pojawiła się fala krytyki, po której wpis został usunięty. Zostały także zamieszczone przeprosiny. "Przepraszamy za Twitta dotyczącego Pana JK. Było to nienajlepsze porównanie. Chodziło nam wyłącznie o wskazanie absurdalności wypowiedzi." Sędzia zrezygnował również z funkcji członka zarządu warszawskiego oddziału "Iustitii".

"Czyn obwinionego, jakkolwiek zasługujący na całkowitą dezaprobatę i w swej wymowie naganny (...), charakteryzuje się znikomym stopniem społecznej szkodliwości" - napisał SA w uzasadnieniu wyroku i dodał, że "relatywnie niewielka" była też liczba osób śledzących wpisy na Twitterze warszawskiego oddziału Stowarzyszenia "Iustitia".

Minister sprawiedliwości oraz zastępca rzecznika dyscyplinarnego wnieśli jednak o uchylenie wyroku SA i zwrot sprawy do ponownego rozpatrzenia, o czym poinformował Krzysztof Michałowski z biura prasowego SN.

Źródło: Niezależna.pl

d34ykfo

Podziel się opinią

Share
d34ykfo
d34ykfo
Więcej tematów