Trwa ładowanie...
d1vufvz

Poroszenko usatysfakcjonowany wstępnymi wynikami wyborów

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podkreślił, że w niedzielnych wyborach parlamentarnych Ukraińcy poparli jego plan zakończenia konfliktu z separatystami na wschodzie kraju, demokratyczne reformy oraz prozachodni kurs.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Petro Poroszenko
Petro Poroszenko (PAP, Fot: Wiktor Dąbkowski)
d1vufvz

Podziękował wyborcom za poparcie "demokratycznej, reformatorskiej, proukraińskiej i proeuropejskiej większości".

- Większość wyborców opowiedziała się za siłami politycznymi, które popierają prezydencki plan pokojowy i zabiegają o polityczne rozwiązanie sytuacji w Donbasie - głosi oświadczenie, zamieszczone na prezydenckiej stronie internetowej po ogłoszeniu wyników sondaży exit-poll.

Poroszenko wyraził oczekiwanie, że koalicja sił politycznych w nowej Radzie Najwyższej zostanie sformowana w najbliższym czasie i podkreślił, że zwlekać z reformami nie wolno. Zapewnił, że będzie maksymalnie przyspieszał proces, który powinien się zakończyć utworzeniem nowego rządu i przyjęciem pierwszego pakietu reformatorskich ustaw.

d1vufvz

Prezydent poinformował też, że jego ekipa przygotowała już "podstawowy projekt porozumienia koalicyjnego".

- Rezultaty sondaży exit-poll pokazują, że nie popełniłem błędu, podejmując decyzję o przedterminowych wyborach parlamentarnych - oświadczył Poroszenko i wyraził przekonanie, że gdy ogłoszone zostaną oficjalne rezultaty, będzie mógł powiedzieć, iż jako prezydent jest zadowolony z wyników głosowania.

Według Narodowego Exit-poll prezydencki Blok Petra Poroszenki odniósł zwycięstwo w tych wyborach, zdobywając 23 proc. głosów. Tuż za nim uplasował się Front Ludowy premiera Arsenija Jaceniuka (21,3 proc.). W sumie proeuropejskie siły zdominowały wybory.

d1vufvz

Podziel się opinią

Share
d1vufvz
d1vufvz
Więcej tematów