Trwa ładowanie...

Poroszenko: takiej deklaracji spodziewamy się po szczycie NATO

• Poroszenko: Ukraina spodziewa się deklaracji, że drzwi do NATO są otwarte
• "Ukraina podczas szczytu będzie miała specjalny status"

Poroszenko: takiej deklaracji spodziewamy się po szczycie NATOŹródło: PAP/EPA, fot: TASS/Mikhail Pialinchak/Press Office of the President of Ukraine
d4bljvj
d4bljvj

Ukraina spodziewa się deklaracji, że drzwi do NATO są otwarte - tak oczekiwania Kijowa przed szczytem Sojuszu w Warszawie określił prezydent Petro Poroszenko. Ukraiński przywódca poinformował, że podczas rozpoczynającego się w piątek szczytu planuje spotkanie z przywódcami pięciu dużych krajów paktu.

Zdaniem Petra Poroszenki dobrze by się stało, gdyby Sojusz Północnoatlantycki w Warszawie powtórzył deklarację ze szczytu w Bukareszcie z 2008 roku: o tym że drzwi NATO są otwarte dla każdego z europejskich państw.

Jak zaznaczył Petro Poroszenko Ukraina podczas szczytu będzie miała specjalny status - m.in. na najwyższym szczeblu odbędzie się komisja NATO-Ukraina. Pierwszoplanowe zagadnienia to sprawy bezpieczeństwa, rozszerzenia współpracy w sektorze obrony, współpracy wojskowo-technicznej.

Prezydent Ukrainy poinformował również że odbędzie spotkanie w formacie jak to określił „wielkiej piątki”, czyli z przywódcami Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Ponadto planowane jest dwustronne spotkanie Petra Poroszenki z Andrzejem Dudą.

d4bljvj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bljvj
Więcej tematów