Trwa ładowanie...
d4ev6xi

Poroszenko: rozmowy koalicyjne rozpoczną się w poniedziałek

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział po zakończeniu niedzielnych wyborów parlamentarnych, że liczy, iż konsultacje w sprawie utworzenia koalicji parlamentarnej rozpoczną się już w poniedziałek i zakończą w ciągu 10 dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Petro Poroszenko
Petro Poroszenko (PAP, Fot: Wiktor Dąbkowski)
d4ev6xi

Zapowiedział też, że zgłosi kandydata na premiera, którego zaproponuje koalicja. Podkreślił, że podstawą koalicji będzie jego Blok Petra Poroszenki, a Front Ludowy dotychczasowego premiera Arsenija Jaceniuka będzie głównym partnerem przy formowaniu większości parlamentarnej.

Prezydent wyraził nadzieję, że "dziesięć dni, które prawo przewiduje dla ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów, to więcej niż dosyć", żeby zakończyć wszystkie rozmowy i w sprawie premiera, i przewodniczącego parlamentu, w sprawie formowania nowego rządu oraz kierowniczych organów Rady Najwyższej.

Poroszenko wyraził też opinię, że w nowym rządzie liczba ministerstw będzie mniejsza.

Według Narodowego Exit-poll prezydencki Blok Petra Poroszenki odniósł zwycięstwo w wyborach, zdobywając 23 proc. głosów. Tuż za nim uplasował się Front Ludowy Arsenija Jaceniuka (21,3 proc.). W sumie proeuropejskie siły zdominowały wybory.

d4ev6xi

Podziel się opinią

Share
d4ev6xi
d4ev6xi
Więcej tematów