Trwa ładowanie...
d4gb281
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Poroszenko: rozmowy koalicyjne rozpoczną się w poniedziałek

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział po zakończeniu niedzielnych wyborów parlamentarnych, że liczy, iż konsultacje w sprawie utworzenia koalicji parlamentarnej rozpoczną się już w poniedziałek i zakończą w ciągu 10 dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Petro Poroszenko (PAP, Fot: Wiktor Dąbkowski)
d4gb281

Zapowiedział też, że zgłosi kandydata na premiera, którego zaproponuje koalicja. Podkreślił, że podstawą koalicji będzie jego Blok Petra Poroszenki, a Front Ludowy dotychczasowego premiera Arsenija Jaceniuka będzie głównym partnerem przy formowaniu większości parlamentarnej.

Prezydent wyraził nadzieję, że "dziesięć dni, które prawo przewiduje dla ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów, to więcej niż dosyć", żeby zakończyć wszystkie rozmowy i w sprawie premiera, i przewodniczącego parlamentu, w sprawie formowania nowego rządu oraz kierowniczych organów Rady Najwyższej.

Poroszenko wyraził też opinię, że w nowym rządzie liczba ministerstw będzie mniejsza.

Według Narodowego Exit-poll prezydencki Blok Petra Poroszenki odniósł zwycięstwo w wyborach, zdobywając 23 proc. głosów. Tuż za nim uplasował się Front Ludowy Arsenija Jaceniuka (21,3 proc.). W sumie proeuropejskie siły zdominowały wybory.

d4gb281

Podziel się opinią

Share

d4gb281

d4gb281
Więcej tematów