Qaqwqwrqw

Porażające nagranie z Syrii: pocisk, wystrzelony z czołgu, leci prosto na kamerę

Jadący przez pełną gruzu drogę czołg nagle zatrzymuje się, mierzy i strzela. Pocisk leci prosto na kamerę, która filmuje ruch maszyny - takie wideo zostało opublikowane niedawno w serwisie YouTube. Choć film jest trudny do weryfikacji, według opisu pod nagraniem, do tego zdarzenia doszło w Dżobar - dzielnicy stolicy Syrii, Damaszku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Porażające nagranie z Syrii: pocisk, wystrzelony z czołgu, leci prosto na kamerę
(YouTube.com / lewaa albaraa)
Qaqwqwrqw

Przemieszczanie się czołgu miał tam filmować członek - jak to określono - Biura Informacyjnego Brygady Bara, jednej z rebelianckich grup. Nie jest jednak jasne, co stało się z kamerzystą i czy był w ogóle w pobliżu nagrywającego sprzętu, gdy wystrzelono pocisk.

Typ czołgu, który znalazł się na nagraniu, został opisany jako T-72. To pojazd radzieckiej konstrukcji, który wprowadzono do użycia w latach 70. ubiegłego wieku.

Qaqwqwrqw

W Dżobar od dwóch lat toczą się ciężkie walki między siłami rządowymi a rebeliantami. Dzielnica została wielokrotnie ostrzelana, a jej zniszczony obraz pokazują liczne filmy zamieszczane w serwisie YouTube. Pod koniec sierpnia doszło w jej okolicach również do ataku chemicznego, o który obwiniają się wzajemnie obie strony konfliktu.

Źródło: YouTube, WP.PL

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw