Trwa ładowanie...
23-01-2015 16:44

Popularny youtuber zebrał dla szpitala z Jastrzębia Zdroju 112 000 zł. Wszystko w jeden dzień

Popularny youtuber Rezigiusz przekazał szpitalowi w Jastrzębiu Zdroju czek na 112 tys. złotych. Zebrana kwota jest efektem akcji sprzedaży koszulek oraz kubków przez 18-latka. Jak sam twierdzi, wszystko uzbierał w jeden dzień.

Popularny youtuber zebrał dla szpitala z Jastrzębia Zdroju 112 000 zł. Wszystko w jeden dzieńŹródło: facebook.com/reZigiusz
d3h5kvq
d3h5kvq

Rezigiusz, popularny „reZi”, to tak naprawdę 18-letni Remigiusz Wierzgoń pochodzący z Włodzisławia Śląskiego. Popularność zdobył dzięki prowadzonemu przez siebie kanałowi reZigiusz w serwisie YouTube, na którym dzieli się z widzami swoimi dokonaniami w grach komputerowych. Chłopak prowadzi także swój sklep internetowy, w którym sprzedaje koszulki oraz kubki.

Jak sam twierdzi na pomysł akcji wpadł przy stole wigilijnym. – To był dla mnie niesamowity rok. Moje konto na YouTube przekroczyło milion subskrybentów. Moje filmy zebrały łącznie ponad 160 mln. wyświetleń – przyznaje Rezigiusz. 30 grudnia na swoim kanale zamieścił film, w którym zachęcał do kupna koszulek, kubków oraz bluz, informując jednocześnie, iż cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony dla dzieci ze szpitala w Jastrzębiu Zdroju.

Cała akcja zbierania pieniędzy trwała zaledwie jeden dzień. 18-latkowi udało się uzbierał kwotę 138 tys. złotych. Po odliczeniu podatku VAT pozostała suma o wartości 112 tys. zł. - Patrzyłem na ekran komputera tego dnia i nie dowierzałem: 20 000 zł, potem 50 000zł... Kwoty rosły niewyobrażalnie szybko. Coś niesamowitego! – relacjonuje Rezigiusz. Przyznaje, że początkowo spodziewał się zebrania ok. 20-30 tys. złotych. Końcowa suma przerosła oczekiwania niemal trzykrotnie.

Dyrektorka szpitala w Jastrzębiu Zdroju przyznaje, że to niesamowite zaskoczenie. – To olbrzymia kwota. Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli zakupić najnowocześniejszy sprzęt, który pomoże w leczeniu skrzywień kręgosłupa – przyznaje Henryka Drużyńska-Skarbek.

d3h5kvq

Skrzywienie kręgosłupa jest coraz częstszym problemem wśród nastolatków. Podobny rodzaj sprzętu do tego, który zostanie sfinansowany z darowizny 18-latka, jest dostępny w zaledwie kilku miejscach w Polsce, najczęściej odpłatnie. Dzieci będą leczone tzw. metodą FED, wymyśloną przez hiszpańskiego prof. Santosa Sastre Fernandeza. Urządzenie to umożliwia trójwymiarowe ustabilizowanie kręgosłupa przy jednoczesnym jego wydłużeniu i odkręceniu. Metoda ta okazuje się niezwykle skuteczna. Dzięki szlachetnemu gestowi Rezigiusza, z tej metody będą mogły skorzystać także dzieci ze szpitala rehabilitacyjnego w Jastrzębiu Zdroju.

d3h5kvq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h5kvq
Więcej tematów